Breaking News
 |  |  | 

Transport i motoryzacja Turystyka i rekreacja

5 sprawdzonych kierunków na ferie

img-responsive

Zima w pełni, zapełniają się kurorty i popularne ośrodki narciarskie. Jak co roku oblegane są najpopularniejsze miejscowości oferujące ciekawe propozycje na spędzenie ferii zimowych.

Najpopularniejsze kierunki zimowych wyjazdów

Polacy najczęściej wybierają zimą wypoczynek w górach, stąd do popularnych kierunków wyjazdów na ferie należą:

  • Zakopane, będące zarówno świetną bazą wypadową w tatry jak i miastem z świetnie rozwinięta bazą do uprawiania sportów zimowych, zwłaszcza narciarstwa zjazdowego i snowboardu. Zakopane słynie także z dobrze przygotowanych pensjonatów i wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych.
  • Zieleniec, będący dzielnicą Dusznik Zdroju, zwany jest zimową stolicą Polski. To tu zjeżdżają się zimą fani szusowania po śniegu, którzy mogą liczyć w tej niewielkiej miejscowości na świetnie wyposażoną bazą narciarską z licznymi wyciągami i trasami zjazdowymi o różnym stopniu trudności.
  • Karpacz to kolejna miejscowość, która cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno zimą, jak i latem. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi dzięki niezwykle urozmaiconej ofercie.Proponuje szlaki turystyczne w Karkonosze, bogatą bazę noclegowo- restauracyjną oraz muzea, parki rozrywki i baseny.
  • Szklarska Poręba, a dokładniej Jakuszyce są od lat mekką narciarstwa biegowego, mogą poszczycić się najdłuższymi trasami biegowymi w Polsce. Do tego sezon zimowy trwa tu niezwykle długo.
  • Kraków to kierunek popularny o każdej pory roku. Tu zjeżdżają się miłośnicy kultury i życia towarzyskiego. Oferta miasta zadowoli najbardziej wybrednego turystę. Bo trzeba pamiętać, ze Kraków to nie tylko Wawel, Sukiennice i Kościół Mariacki. To także liczne teatry, klimatyczne kafejki i kultowe restauracje.

Planując wyjazd na ferie warto zastanowić się nad wyborem środka transportu i rozważyć wynajem busa. To idealne rozwiązanie dla paczki przyjaciół lub większej rodziny. Wyjeżdżając pociągiem trzeba liczyć się z przesiadkami i tym, że koleje nie docierają w każde miejsce. Własny samochód nie będzie idealnym rozwiązaniem przy dużej rodzinie z bagażami i nartami.

Stawiając na przewóz osób proponowany przez liczne firmy przewozowe zyskamy pewność, że przewoźnik zrealizuje wyjazd spod domu aż do miejsca docelowego, dzięki czemu skraca się czas podróży. Nie ma potrzeby martwienia się o stacje benzynowe na trasie, czy przesiadki kolejowe.

5-sprawdzonych-kierunkow-na-ferie

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

three × four =