|  |  | 

7rc.eu Gastronomia i hotelarstwo

Cały świat na talerzu

Kraków znany jest z tego, że znajduje się tam bardzo wiele wspaniałych restauracji, które serwują dania kuchni z całego świata. Odwiedzając Kraków możemy się zatem poczuć, jakbyśmy odbywali kulinarną podróż wokół ziemskiego globu. Już w okolicach samego Rynku Głównego znajduje się wiele lokali, w których możemy skosztować najlepszych potraw z najróżniejszych zakątków naszego globu.

Co ciekawe, bardzo często zdarza się, że szefami kuchni są osoby pochodzące z danych krajów, dlatego możemy spróbować potraw w ich oryginalnym, tradycyjnym wydaniu. I tak w Krakowie bez problemu znajdziemy kilka znakomitych restauracji z kuchnią włoską, które często prowadzone są przez rodowitych Włochów. Polacy pokochali kuchnię włoską, a w Krakowie będziemy mogli jej spróbować w najlepszym wydaniu.

Inną kuchnią świata, która szczególnie przypadła do gustu Polakom jest kuchnia japońska, a zwłaszcza sushi. W Krakowie znajduje się kilka świetnych i eleganckich restauracji serwując sushi. Co ciekawe, możemy wybrać zarówno ekskluzywny lokal jak i bistro, czy restauracje serwującą przystępne ceny. Jednak kuchnia japońska i włoska są już stosunkowo popularne, a w Krakowie możemy też odwiedzić restauracje z bardziej egzotycznym menu. Możemy tak na przykład spróbować jedzenia indyjskiego, węgierskiego, gruzińskiego, francuskiego.

Na krakowskim Kazimierzu znajduje się wiele świetnych restauracji z przysmakami kuchni żydowskiej, bałkańskiej. Prócz znakomitej kuchni w tychże restauracjach możemy rozkoszować się wyjątkową atmosferą miejsc, w których znajdują się krakowskie restauracje. Wystrój wnętrz nawiązuje do kuchni, która jest serwowana w danym lokalu. Możemy przenieść się do odległych aromatycznych Indii, albo śródziemnomorskiej Grecji. Jeśli jednak znudzi nam się ta kulinarna podróż wokół świata, zawsze możemy odwiedzić jedną z restauracji serwujących tradycyjną kuchnię polską, by powrócić do korzeni. W Krakowie takich restauracji jest jeszcze więcej.

Szukasz dobrej włoskiej kajnpy? Zapraszam do artykułu: http://7rc.eu/wloskie-restauracje-w-krakowie/

caly-swiat-na-talerzu

ABOUT THE AUTHOR