|  |  | 

Handel i usługi Przemysł i technologie

Ceny wózków widłowych

Obecnie ciężko jest wyobrazić sobie firmę z materiałami budowlanymi, supermarket, czy magazyn, w którym nie używa się wózków widłowych. Są to bardzo praktyczne urządzenia, które znajdują zastosowanie w wielu branżach gospodarki i działalności ludzkiej. Co się okazuje, wózki widłowe wykorzystywane są nie tylko podczas regularnej pracy w firmach, ale również na przykład przez mieszkańców wsi, którzy często mają problemy z przenoszeniem materiałów o dużym ciężarze na terenie swojego gospodarstwa. Wydawałoby się, że przeniesienie snopka słomy nie powinno sprawiać trudności.

Przenoszenie ciężkich rzeczy

Ale kiedy uświadomimy sobie, że waży on kilkadziesiąt kilogramów i takich snopków jest kilkaset oraz że należy je ułożyć w stodole, to wtedy użycie wózków widłowych wydaje się być cenną pomocą w pracy, oszczędnością czasu i wysiłku. Jeśli chcemy się zdecydować na zakup wózka widłowego, to powinniśmy się zastanowić, czy nabyć nowy pojazd, czy używany. Oczywiście często kwestią rozstrzygającą nasze wątpliwości jest cena. Okazuje się, że nowe wózki produkowane przez najlepsze marki takie jak Still, czy Linde, są bardzo drogie i ich ceny plasują się w granicach pięćdziesięciu tysięcy złotych. Jednak wiadomo, że są to maszyny o niskim stopniu awaryjności, z których będziemy korzystali przez długie lata. Jeśli jednak nie dysponujemy taką dużą kwotą, to powinniśmy się zastanowić nad wyborem pomiędzy nowym wózkiem gorszej jakości i marki, a porządnym, ale używanym sprzętem. Czasami dobrze serwisowany, kilkuletni wózek widłowy w użytkowaniu jest naprawdę jak nowy i nic nie stracimy na jego posiadaniu. Kolejna decyzja polega na wybraniu pomiędzy wózkami elektrycznymi i spalinowymi.

Wszystko zależy od naszego podejścia do kwestii ekologii oraz znowu finansów, którymi dysponujemy. Poza tym wózki elektryczne są przeznaczone raczej do pracy w pomieszczeniach, na terenie hal. Wózki spalinowe ze względu na emisję spalin mogą być stosowane tylko na zewnątrz, czyli na przykład właśnie w gospodarstwach rolnych. Bez względu na to, jaki typ wózków widłowych wybierzemy, inwestycja ta będzie na pewno opłacalna.

ceny-wozkow-widlowych

ABOUT THE AUTHOR