|  | 

Różne

Chelsea czy Barca

23-osobowa grupa studentów – przyszłych dziennikarzy sportowych. Kończące rok akademicki starcie piłkarskie uczniowie vs. nauczyciele. Zasady nieco skorygowane – oczywiście na prośbę nauczycieli. Czas zmniejszony z 90 do 60 minut, drużyny pomniejszone z 11 do 8 graczy. W selekcji koszulek – pełna swoboda, byle tylko jedna ekipa była na jasno, a druga na ciemno. Ekipa nauczycieli w białych koszulkach z wieloma rysunkami. uczniowie w niebieskich koszulkach z wielkim Samsungiem na froncie bądź też w wiśniowo-granatowych z Unicefem na piersiach. Wszyscy, bez wyjątku, założyli meczowe koszulki FC Barcelony i londyńskiej Chelsea. Przypadek? Nie sądzę.O tym, że zespół z Wysp ma w naszym kraju całą rzeszę fanów wiadomo nie od dziś.

W trakcie finału Ligi Mistrzów w 2008 roku przygniatająca większość fanów zgromadzonych w miejscu, gdzie wielki finał miałem okazję oglądać była za mistrza Premiership. O dziwo kciuki kurczowo trzymała za Chelsea nie dlatego, aby tylko nie zwyciężył Cristiano Ronaldo, lecz z czystej miłości dla tej drużyny. Nie wiem jak można nad wszystko ubóstwiać drużynę, której właściciel może kupić wszystko, czego tylko sobie zapragnie. Pewnie gdyby nie głowa na karku jego aktualnej życiowej wybranki, która ma dość tego, że Roman Abramowicz zamiast drogocennej kolii i pierścionka z diamentem dla niej, preferuje grube miliony pompować w zespół, dalej „kradłby” najlepszych graczy zewsząd bez względu na to ile kosztują.

Identyczne miejsce w sercach Polaków zajmuje FC Barcelona. Ekipa hiszpańska wyraźnie prześciga ponadczasowego konkurenta z Madrytu, co z kolei jawi reakcjami na internetowych portalach po cotygodniowych kolejkach Primiera Division. Gdy Real nie wygrywa odzew jest zwykle podobne – dobrze im tak, wydali ćwierć miliarda euro na zakupy a i tak nie zdobędą mistrzostwa. Nie wiem czy to znowu spowodowane jest Cristiano Ronaldo, ale kolega chyba lubiany wśród naszych rodaków nie jest. No chyba, że wśród homoseksualistów… Po porażkach Barcy większość internetowych komentatorów ubolewa, że nie wygrało piękno piłki nożnej. Bo nikt przecież nie gra piękniej od niej.

chelsea-czy-barca

ABOUT THE AUTHOR