Breaking News
 |  | 

Gastronomia i hotelarstwo

Ciekawostki kuchni polskiej – o tym jeszcze nie wiedziałeś!

img-responsive

Kuchnia polska wciąż cieszy się uznaniem nie tylko wśród naszych rodaków, ale również i sąsiadujących z nami krajów. Wpływ na to mają niewątpliwie jej różnorodne walory smakowe, jednak wciąż niewiele osób wie, jak wiele ciekawostek się za nimi kryje.

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że tradycyjna kuchnia polska, jest bardzo kaloryczna. My, Polacy uwielbiamy pierogi, kotlety schabowe w panierce czy również kluski śląskie. Sami z resztą zgodzimy się z tym, że potrawy mączne, to nasza specjalność. Jak się okazuje jednak, nie tylko z kotletów i pierogów kuchnia polska słynie.

Kolejnym specjałem polskiej kuchni jest czernina, czyli staropolska potrawa, która przygotowywana jest z krwi kaczki lub gęsi. Jak się okazuje, była ona kiedyś podawana mężczyźnie jako znak odmowny starania się o rękę córki gospodarza domu. Czernina została wykorzystana również w literaturze polskiej, a konkretnie w epopei narodowej „Pan Tadeusz”, gdzie nazwana została czarną polewką.

Ciekawostek o polskiej kuchni można by przytaczać wiele, jednak to co interesuje nas najbardziej, to przede wszystkim poznanie jej smaku. Gdzie zatem możemy spróbować polskich specjałów wybierając się do jednego z najpiękniejszych polskich miast, jakim jest Kraków?

Jeżeli zależy nam na tym, aby skosztować w stu procentach polskich, tradycyjnych dań, gdzie dobre jedzenie przygotowywane jest z najwyższej jakości składników, to niewątpliwie powinniśmy udać się w miejsce gdzie znajduje się Restauracja Pod Baranem.

Restauracja ta może pochwalić się wieloma pozytywnymi opiniami, wystawionymi przez grono zadowolonych klientów. Ponadto Restauracja Pod Baranem, została laureatem nagrody Przewodnika Michelin, co jak wiadomo jest niesamowitym osiągnięciem na skalę międzynarodową.

Jeżeli zatem macie ochotę doświadczyć wspaniałych doznań kulinarnych, to z całą pewnością będzie miało to miejsce w Restauracji Pod Baranem w Krakowie. Ze względu na bogate menu, każdy znajdzie danie odpowiadające jego gustom, a co za tym idzie kubki smakowe każdego z gości będą usatysfakcjonowane.

ciekawostki-kuchni-polskiej-o-tym-jeszcze-nie-wiedziales

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

eight − two =