|  | 

Różne

Ciekawsze brzmienia

Hardstyle jest to gatunek muzyki elektronicznej, wyróżniający się ostrymi samplami z wolniejszym tempem (140-155 BPM) niż poprzednik (ponad 160 BPM) czyli Hardcore, podporządkowany jest do muzyki elektornicznej. Charakterystyczny dla tego gatunku jest bas, zwany także hardbassem, który jest wyjątkowo ciężki i wyrazisty, jest istotną cechą tego stylu. W hardstyle prawie zawsze element basowy pojawia się między jednym a drugim uderzeniem, w przeciwieństwie dohardcore, gdzie element basowy występuje w każdym takcie.

Nie można zapomnieć też wspomnieć, że styl ten przeważnie ma rytm w metrum 4/4, czasem 6/8. Hardstyle jest często zupełnie niesłusznie mylony z muzyką techno przez ludzi, którzy nie zawsze znają różne gatunki muzyczne. Często ciężkie wejścia basowe rozwijane są do rozbudowanych partii wokalnych, arii operowych i pieśni, co nadaje muzyce niespotykany klimat. Inaczej, niż w muzyce techno, hardstyle jest przeznaczony do grania na dużych imprezach masowych i festiwalach zwanych eventami.

Wraz z rozprzestrzenieniem się w Europie, hardstyle zyskał nowe brzmienie. Mimo młodego wieku już można wyodrębnić dwa podgatunki. Pierwsza fala tej muzyki rozwijała się od 1999 do 2001 roku. Był to ciężki, podstawowy styl nazwany early hardstyle. Było to połączenie muzyki gabber i techno, tyle że bardziej taneczne. Nowy styl, zwany nu-style, został zapoczątkowany przez Lady Danę, a zaczął się rozwijać od 2005 r. Gatunek charakteryzuje lżejszy, ugrzeczniony bas, przystępniejsze dla ucha melodie, brak mrocznego klimatu, utwory przesiąknięte komercją.

ciekawsze-brzmienia

ABOUT THE AUTHOR