Breaking News
 |  | 

Różne

Co to jest kliniec?

img-responsive

Bardzo dużo ludzi zastanawia się, czym jest kliniec i jakie ma zastosowanie. Klińce są bardzo istotnym elementem w budownictwie, ponieważ jest to kruszywo budowlane, czyli kamień łamany, który posiada frakcję od 5 do aż 25 mm. Często jest to cios kamienny w kształcie bryły.

Czym jest kliniec?

Kliniec to kruszywo, które osiąga różne rozmiary, a jego przekrój pojedynczej bryły najczęściej waha się w przedziale od 5 do 25 milimetrów średnicy. W ten sposób istnieje opcja dopasowania go do na przykład ilości utwardzacza w przypadku, kiedy następuje wymóg związania brył na stałe. Warto zaznaczyć, iż kliniec świetnie zatapia się w betonie, gipsie, a także kleju. Posiada bardzo dużą twardość i z tego powodu jest również umocowany oraz wgnieciony za pomocą walca w ziemię – w ten sposób wtopi się w nią, nie powodując przy tym rozwarstwienia ziemi. Dzięki temu tworzona jest nowa, skutecznie utwardzona powierzchnia. Jedynym minusem może być fakt, iż ziemia ulega minimalnym ruchom oraz konieczne może być co jakiś czas uzupełnienie klińca w strukturach ziemi.

Jakie jest zastosowanie klińca?

Kliniec posiada bardzo wiele zalet i jest szeroko stosowany w budownictwie. Ponadto jest on używany jako metoda do spojenia podczas powstawania ścian oraz wzmocnień budynków. Kliniec jest używany także przy utwardzaniu podłóg, stropów, ścieżek oraz tarasów. W obecnych czasach mamy do czynienia z coraz bardziej rygorystycznymi normami, którym podlega wytwór końcowy. Warto podkreślić, że kliniec może być śmiało stosowany również przy tworzeniu ścieżek, a także dróg. Obecnie najchętniej wykorzystywanym rodzajem klińca jest tak zwany kliniec czysty, który pozbawiony jest obecności wszelkich metali – wybierane są one z jego struktury przy zastosowaniu profesjonalnego uławiacza magnetycznego. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, iż coraz większa liczba firm oferuje takie usługi, dzięki temu kliniec jest niesamowicie bezpieczny, a przy tym nie zostaje pozbawiony swych niesamowitych właściwości utwardzających. Kliniec jest do kupienia w praktycznie każdym markecie budowlanym. Ponadto można go również zamówić przez internet.

co-to-jest-kliniec

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

twenty + twelve =