Breaking News
 |  |  | 

Gastronomia i hotelarstwo Turystyka i rekreacja

Co warto zobaczyć w Poznaniu?

img-responsive

Poznań to stolica Wielkopolski, która skrywa w sobie wiele ciekawych i nietypowych miejsc. Ze względu na swoje tradycje, obejrzymy tu nie tylko ciekawe historyczne zabytki, ale możliwe, że uda nam się wziąć udział w ciekawym wydarzeniu kulturowym.

Poznańskie centrum

Miejsce, które na pewno trzeba odwiedzić w Poznaniu, to ratusz wraz z koziołkami, które można zobaczyć tylko o godzinie 12:00. Sam ratusz jest budynkiem wybudowanym w stylu renesansowym. Codziennie z jego wieży grany jest hejnał, a w jego wnętrzu znajdziemy Muzeum Historii Miasta Poznania. Możemy w nim odwiedzić takie pomieszczenia jak Sala Wielka, Sala Królewska oraz Sala Sądowa i wiele innych. Po zwiedzaniu muzeum warto wybrać się po prostu na wycieczkę po mieście, ponieważ znajdziemy tutaj wiele zabytkowych kamienic. Są one ozdobione malowidłami czy też płaskorzeźbami, dzięki czemu wzbudzają bardzo duże zainteresowanie wśród przechodniów.

Wydarzenia okolicznościowe

Poznań w ciągu całego roku może zaskakiwać nas przeróżnymi wydarzeniami. Jednym z takich wydarzeń jest hucznie obchodzony 11 listopada, jednak nie jest to związane z odzyskaniem niepodległości, ale z imieninami św. Marcina. Tradycja rogali świętomarcińskich wywodzi się z czasów pogańskich. W tym czasie składano bogom ofiary, najczęściej z wołów, lub z ciasta, które było zwijane w wole rogi. Rogale są przygotowywane z ciasta półfrancuskiego, z nadzieniem z białego maku, z dodatkiem cukru, okruchów ciasta biszkoptowego, orzechów, rodzynek, kandyzowanych owoców oraz aromatu migdałowego.

Kolejną rzeczą, którą trzeba zobaczyć jest szopka Bożonarodzeniowa, która powstaje w kościele św. Franciszka Serafickiego przy Placu Bernardyńskim na Garbarach. Uważa się, że jest to jedna z największych szopek bożonarodzeniowych w Europie, ponieważ na 17 metrów wysokości, 10 metrów szerokości i 30 metrów głębokości. W całej szopce znajdziemy ponad 250 figur, gdzie najmniejsza ma 20 cm a największa prawie 2 metry. Przez to, że szopka jest ruchoma, stała się sporą atrakcją, która wzbudza zainteresowanie głównie wśród najmłodszych podróżników.

Skoro mowa o Poznaniu i jego największych atrakcjach to nie można zapomnieć o atrakcyjnym noclegu na czas zwiedzania. Tutaj z pomocą przychodzi Hotel Ikar przy ulicy Solnej 18.

Hotel Ikar - Poznań

Hotel IKAR w Poznaniu

co-warto-zobaczyc-w-poznaniu

ABOUT THE AUTHOR