Breaking News
 |  | 

Transport i motoryzacja

Części samochodowe w bagażu podręcznym

img-responsive

Każdy, kto choć raz przekraczał granicę drogą powietrzną wie, że przewoźnicy zwykle nakładają na podróżujących pewne ograniczenia, jeśli chodzi o to co można przewozić w bagażu rejestrowanym i podręcznym. Wiele jednak jest takich przedmiotów, które sprawiają wyjątkowo dużo problemów, a ich przewożenie jest dość niejasne. Dotyczy to między innymi części samochodowych.

Dlaczego decydujemy się na przewóz części?

Głównym powodem, dla którego większość osób decyduje się na przewóz części samochodowych jest cena. W zależności od marki, modelu oraz rocznika ceny różnych części samochodowych w różnych krajach mogą znacznie różnić się od siebie. Często by nie przepłacać, zwłaszcza wtedy, gdy i tak z pewnych przyczyn, przekraczamy granicę, decydujemy się na przewóz niektórych elementów. Warto jednak uważać, gdyż nie wszystkie są dozwolone w bagażu podręcznym. Jeśli więc mamy taką możliwość, lepiej włożyć części samochodowe do bagażu rejestrowanego.

Co mówią przepisy przewoźników?

Przepisy przewoźników odnośnie wnoszenia na pokład samolotu części samochodowych są dość niejasne. Bardzo niewielu przewoźników jasno zastrzega, że przewóz części w bagażu podręcznym jest zabroniony. Co do reszty, sprawa jest dość niejasna i często bywa powodem nieporozumień między przewoźnikiem a pasażerami.

Czego nie wolno wnosić ze sobą na pokład?

Choć większość przepisów nie mówi jasno na temat części samochodowych, istnieje szereg zastrzeżeń, co do przedmiotów wnoszonych na pokład samolotu. Przewoźnicy zabraniają wnosić elementy ostre oraz takie, które stanowić mogą potencjalne zagrożenie. Jest to przepis dość elastyczny, dlatego to czy dana część samochodowa przejdzie odprawę, zależy w dużej mierze od przychylnego oka strażnika na oprawie.

Jak często przewozimy części samochodowe?

Pomimo tego, że przepisy w tej kwestii nie są jasne, dość dużo osób decyduje się na przewóz mniejszych części w barażach podręcznych. Na forach internetowych można jednak przeczytać historie osób, że których wynika, że wiele jest takich elementów, które niektórym udało się przewieźć, a inni niestety musieli pożegnać się za częściami na lotnisku. Jeśli mamy więc wątpliwości, zawsze lepiej jest zadzwonić wcześniej do przewoźnika, by zapytać o możliwość wniesienia danej rzeczy na pokład.

Najlepiej ma miejscu

W Polsce od dłuższego czasu branża motoryzacyjna dynamiczne się rozwija, a co za tym idzie producenci i sprzedawcy części samochodowych wychodzą na przeciw oczekiwaniom klientów. Zamiast jeździć z daną częścią w bagażu podręcznym możesz wygodnie rozsiąść się w domu i zamówić ją przez internet.

Asortyment sklepów internetowych z częściami samochodowymi jest imponujący. Posiadają one części samochodowe, kosmetyki, płyny i oleje do tych najbardziej popularnych marek jak i tych mniej. Dobrym przykładem jest sklep MotoSzef.pl.

Jeśli natomiast, nie znalazłeś w sklepie danej części możesz skontaktować się z obsługą sklepu w celu zrealizowania specjalnego zamówienia. Sklepy internetowe dzięki odpowiednim kontaktom z hurtowniami i producentami są wstanie znaleźć tą część dla Ciebie i wysłać pod wskazany adres.

czesci-samochodowe-w-bagazu-podrecznym

ABOUT THE AUTHOR