|  | 

Różne

Czy jaskrawe reklamy są drażniące?

Nasze miasta zapełniają się kolorowymi reklamami, które drażnią nas na każdym kroku. No właśnie, często zdarza się, że reklamy zamiast działając jako promocja odstraszają potencjonalnych klientów. Często zdarza się, że firmy i sklepy nie chcą przeznaczać dużych sum na kolorowe bannery i neony, dlatego najmniejszym kosztem decydują się na jaskrawe i fluorescencyjne kolory, intensywne światło i kiczowate zestawienia.

Najczęściej wybiera się najtańszą ofertę, która być może nie prezentuje najwyższego poziomu artystycznego, ale przyciąga uwagę ludzi. Szczególnie kierowcy skarżą się na nadmiar kolorowych reklam zamontowanych w okolicach dróg szybkiego ruchu. Świecące litery przestrzenne nie tylko drażnią intensywnością kolorów i światła, ale również rozpraszają kierowców podczas jazdy. Okazuje się zatem, że mogą one być również bardzo niebezpiecznym zagrożeniem drogowym. Niemniej drażniące są jaskrawe reklamy znajdujące się w pięknych miastach, na przykład na terenach Starówek.

Podziwiając zabytki i piękną architekturę nasze doznania estetyczne zostają zakłócone przez drażniące neony i bannery. Niestety prawo nie reguluje w żaden sposób ilości i miejsc, gdzie mogą być rozwieszane reklamy. Dlatego też okropne bannery wiszą nawet na ścianach muzeów czy Zamku Królewskiego na Wawelu. Na ulicach dużych miast natężenie reklam i neonów jest tak duże, że noc nigdy tam nie zapada ? jaskrawe światła stale oświetlają ulice. Reklamy drażnią zatem kierowców, przechodniów, turystów.

Jednak nic nie zmienia faktu, że takie jaskrawe reklamy przyciągają uwagę ludzi i potencjalnych klientów stanowiąc jedną z najlepszych form promocji. Jednym rozwiązaniem dla osób, które drażnią jaskrawe reklamy jest zamknięcie oczu albo zamieszkanie na wsi, w lesie. Tylko tam nie ma kolorowych i świecących bannerów, chociaż oczywiście też nie zawsze. Promocja jest bardzo ważną częścią handlu, której nie jesteśmy w stanie usunąć z naszych miast i ulic. Musimy się zatem do nich przyzwyczaić i zaakceptować.

czy-jaskrawe-reklamy-sa-drazniace

ABOUT THE AUTHOR