|  | 

Zdrowie i uroda

Czy masaże mogą pomóc w walce z bólem?

Dobry gabinet masażu jest miejscem, w którym zaraz po przekroczeniu progu czujemy się zrelaksowani i odprężeni. Oczywiście jest to duże uproszczenie i uogólnienie, gdyż na osiągnięcie takiego stanu ducha wpływ na naprawdę wiele czynników.

Poczucie bezpieczeństwa a gabinecie masażu zostaje uzyskane poprzez pewność, że będzie się nami zajmował specjalista. Niezwykle ważne jest by był to absolwent kierunku fizjoterapia czy rehabilitacja, bowiem jedynie wtedy posiada on odpowiednią wiedzę na temat anatomii ludzkiego ciała i jest w stanie nam pomóc, a nie zaszkodzić. Dobrze więc, jeśli w poczekalni na ścianie znajdziemy dyplom ukończenia szkoły oraz inne świadectwa potwierdzające uczestnictwo w kursach czy szkoleniach dotyczących różnych ciekawych technik masażu. Jest to szczególnie ważne w przypadku masażu leczniczego, którego zadaniem jest ukojenie dolegliwości bólowych i pomoc po kontuzji czy wypadku. Jeśli masażysta nie posiada odpowiednich kwalifikacji to może zasadniczo pogorszyć stan zdrowia pacjenta bądź nawet doprowadzić do dodatkowej kontuzji. Podkreślmy jeszcze raz, profesjonalny gabinet masażu zatrudnia tylko profesjonalistów, a nie przypadkowych pracowników, którzy mają niepewne kwalifikacje.

Jeśli już nasze poczucie bezpieczeństwa posiada silne podstawy wówczas, jako klienci, rozglądamy się po przestrzeni gabinetu masażu. Ważne by otoczenie było przyjazne i relaksujące. Zarówno poczekalnia jak i właściwy gabinet powinny wpływać kojąco na skołatane nerwy klientów. Już w poczekalni powinni mentalnie przygotować się do relaksu. Jasne barwy na ścianach i meblach, rośliny, kwiaty, kojąca muzyka i zielona herbata podawana do picia na pewno wpłyną pozytywnie na ich stan ducha. Gabinet masażu powinien również być miejscem odprężenia, zwłaszcza jeśli myślimy o masażu relaksującym, kiedy warto zapalić świecie i kadzidła. Natomiast w masażu leczniczym ważny jest odpowiedni sprzęt, dopływ świeżego powietrza oraz również muzyka działająca odprężając i pomagająca zapomnieć o bólu.

czy-masaze-moga-pomoc-w-walce-z-bolem

ABOUT THE AUTHOR