|  | 

Różne

Sms, z czym się to je ?

Sms-y coraz częściej zaczynają wypierać zwykłe formy porozumiewania się na odległość. Można zauważyć nawet, iż niektóre osoby łatwiej formułują zdania wklepując do komórki sms-y niż podczas standardowej pogawędki telefonicznej.

Sms posiada kilka podstawowych plusów. Jedną z nich jest możliwość wysłania wiadomości, czyli zakomunikowania swych myśli drugiej osobie, bez konieczności czekania na nawiązanie połączenia. Innymi słowy mamy okazję wysyłać wiadomość osobie, która w danej chwili nie może z nami prowadzić rozmowy przez telefon. Wysyłaj smsy z darmowa bramka internetowa.

Często sms-y wykorzystywane są również przez uczniów w szkołach przyczyniajac się do rozkwitu innowacyjnej formy nielegalnej pomocy na sprawdzianach oraz egzaminach. Telefony komórkowe są coraz mniejsze i można je schować w coraz to bardziej nietypowych zakamarkach.

Właśnie z przeznaczeniem dla zwolenników nadawania sms-ów produkuje się telefony komórkowe w nowatorskim wyglądzie mające klawiatury alfanumeryczne umożliwiające szybkie pisanie sms-ów również tych na specjalne okazje. Operatorzy komórek przescigają się nawzajem w dostarczaniu oraz reklamowaniu coraz to korzystniejszych taryf na swoje usługi.

Skąd wziął się termin sms, którym to posługujemy się codziennie? Właściewie skrót ten pochodzi z języka angielskiego od short message system, co tłumaczy się jako system krótkiej informacji tekstowej. Mało kto o tym wie, ponieważ termin sms zadomowił się już na stałe w języku polskim tworząc w pełni autonomiczne, znane przez niemal każdego słowo.

czy-smsowanie-to-juz-nalog

ABOUT THE AUTHOR