|  |  | 

7rc.eu Budownictwo i aranżacja

Czy warto sprowadzać meble z zachodu?

Niektórym wydaje się, że w Polsce nie produkują pięknych mebli dlatego warto zaopatrywać się w niepowtarzalne modele na Zachodzie. Słowo Zachód chyba jednak traci w obecnych czasach swoje znaczenie. W okresie PRL-u Zachód był postrzegany jako inny, lepszy świat, bogatszy, mlekiem i miodem płynąca kraina.

Obecnie kiedy jesteśmy członkami Unii Europejskiej i NATO możemy śmiało powiedzieć, że Zachód to my. Oczywiście w Polsce nie ma Paryża i Mediolanu, ale nasze miasta i producenci mebli, ścigają ?zachodnich? projektantów i zdają się im deptać po piętach. Mimo wszystko jednak wśród tak zwanych elit bardzo modne jest posiadanie mebli pochodzących z zagranicy, z najlepszych zachodnich sklepów. Szczególną popularnością cieszą się meble kuchenne ze Szwecji, Włoch czy Hiszpanii.

Podobno u nas w Polsce nadal istnieje tradycyjna mentalność dotycząca mebli kuchennych i gotowania w ogóle. Mamy duże, siermiężne szafki z przeszklonymi witrynami i półkami na niezliczoną ilość pojemniczków z przetworami i innymi kuchennymi specjałami. Poza tym podobno u polskich projektantów mebli kuchennych dominuje naturalne drewno, tradycyjny design z połyskiem. Nie jest to oczywiście do końca prawda. W mało renomowanych salonach meblarskich drugiej kategorii rzeczywiście dominują staromodne meble, które zgodne są z upodobaniami większości naszych rodaków, których średnia wieku wynosi około 50 lat. Jednak moda w każdym zakresie w Polsce zmamienia się, również w przemyśle meblarskim.

Meble kuchenne mogą być bardzo modne i piękne, przyciągać wzrok nowoczesnymi rozwiązaniami i designem. Na rynku mebli istnieje wiele producentów, których projekty są prezentowani na światowych wystawach we wszystkich krajach świata. Naprawdę możemy pretendować naszymi meblami kuchennymi i nie tylko miana światowych producentów. Zaopatrzenie się na tak zwanym „Zachodzie” w meble nie jest już nawet modne.

O wiele lepiej jest inwestować w rozwój polskiego przemysłu meblarskiego, a tym samym wzbogacać potencjał swojego kraju.  Nowoczesne rozwiązania i wzorce znajdziemy w ofercie polskiej firmy Designer.ski. Zachęcam do odwiedzenia ich strony: http://www.designer.ski/

czy-warto-sprowadzac-meble-z-zachodu

ABOUT THE AUTHOR