Breaking News
 |  | 

Zdrowie i uroda

Czy warto wykonywać trening dna miednicy?

img-responsive

Na pewnym etapie życia każda kobieta spotyka się z nazwą „mięśnie Kegla”. Są to mięśnie dna miednicy, których napinanie i rozluźnianie przynosi wiele korzyści dla organizmu. Trening można wykonywać w każdych warunkach. Dlaczego warto go stosować i jak poprawnie ćwiczyć?

Ćwiczenia dna miednicy – jak ćwiczyć?

Przed przystąpieniem do treningu należy rozpoznać, gdzie dokładnie ulokowane są mięśnie Kegla. Najłatwiej zrobić to podczas wizyty w toalecie. To właśnie te włókna mięśniowe odpowiedzialne są bowiem za wstrzymywanie moczu. Gdy już poprawnie zidentyfikujesz mięśnie dna miednicy, ćwiczenia możesz wykonywać na leżąco, na siedząco lub stojąc. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby połączyć je z codziennymi obowiązkami lub czynnościami relaksującymi np. kiedy czytasz w łóżku książkę.

Napnij mięśnie na 5 sekund, a przez następne 5 rozluźniaj. Wykonaj trzy serie po 10 powtórzeń. Bardzo ważną kwestię stanowi izolowanie obszaru dna miednicy od innych części ciała. Podczas serii nie napinaj więc mięśni brzucha, ud i pośladków. Nie wstrzymuj oddechu. Pozwól, aby tlen swobodnie przepływał przez Twoje ciało.

Trening dna miednicy – korzyści

Pierwsza zaleta regularnych treningów dna miednicy to przede wszystkim wzmocnienie mięśni łonowo-guzicznych, które podtrzymują pochwę, macicę i pęcherz moczowy. Dzięki temu są one lepiej ukrwione i bardziej elastyczne.

Ciężarne kobiety, których nawykiem stały się systematyczne ćwiczenia, podczas porodu nabierają większej świadomości swojego ciała. Potrafią prawidłowo napinać i rozluźniać mięśnie Kegla. Tym samym zmniejsza się ryzyko konieczności nacięcia krocza, a wydanie dziecka na świat jest dużo łatwiejsze.

Ćwiczenia mięśni Kegla przynoszą również większą satysfakcję w życiu seksualnym oraz zapobiegają nietrzymaniu moczu, które staje się kłopotliwe szczególnie dla kobiet w okresie menopauzy.

Książka BeBo®

Prawidłowy sposób wykonywania takich ćwiczeń można poznać dzięki książce BeBo®. Zawarte w niej klarowne instrukcje, wyjaśnienia i wskazówki ułatwią Ci trening. Książka BeBo® powinna znaleźć się w prywatnej biblioteczce każdej kobiety.

czy-warto-wykonywac-trening-dna-miednicy

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

fourteen − 10 =