|  | 

Zdrowie i uroda

Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna kojarzy nam się raczej negatywnie z próbą zatrzymania czasu i opierania się postępowania starzenia. Oczywiście niemożliwie jest całkowite zatrzymanie zegara biologicznego, jednak możemy opóźnić destrukcyjne efekty jego tykania. Jeśli drobne zabiegi medycyny estetycznej mogłyby nam pomóc w poprawieniu samopoczucia i lepszym funkcjonowaniu w społeczeństwie, to czemu nie możemy się im poddać? Niestety w dzisiejszych czasach starość jest piętnowana, pojmowana jako coś odrażającego i niechcianego. Skończyły się czasy, kiedy nobliwi starcy byli traktowani z szacunkiem dla ich mądrości i życiowego doświadczenia.

W dzisiejszych czasach wygląd i aktywne uczestnictwo w życiu społecznym są bardzo ważne. Być może nie jest to zjawisko godne pochwały, ale nie możemy wpłynąć na jego zmianę i zatrzymanie procesu przekształcania się nowoczesnego świata. Niestety najlepszym rozwiązaniem jest dostosowanie się do tych zmian i poddanie się im. Medycyna estetyczna pozwala nam poprawić nasz wygląd zewnętrzny, a tym samym poczuć się lepiej. Należy podkreślić, że zabiegi wchodzące w jej skład rzadko wiążą się z poważnymi operacjami i użyciem skalpela. Zazwyczaj są to zabiegi korekcyjne, pielęgnacyjne, które mają na celu odświeżyć wygląd bez interwencji w działanie organizmu.

Najpopularniejsze zabiegi, jak to ukazały badania przeprowadzone w klinikach medycyny estetycznej w Krakowie, mają na celu profilaktykę starzenia się skóry oraz leczenie zmian chorobowych, które utrudniają pacjentom normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Często są to zabiegi pielęgnacyjne, niwelujące zmiany a nie zmieniające całkowicie wygląd. Nie możemy bowiem mylić medycyny estetycznej oferowanej przez między innymi kliniki w Krakowie, z chirurgią plastyczną, która jest już radykalnym krokiem i interwencją w organizm pacjenta.

W medycynie estetycznej prócz poprawiania wyglądu skóry, stosuje się również zabiegi korekcyjne, jak na przykład redukcja blizn potrądzikowych, czy pooperacyjnych, korekta nosa, kształtu piersi, zmniejszenie cellulitu, czy zapadniętych policzków. Wszystkie te zabiegi sprawią, że pacjenci poczują się lepiej we własnym ciele.

czym-jest-medycyna-estetyczna

ABOUT THE AUTHOR