Breaking News
 |  | 

Handel i usługi

Czym kierować się przy wyborze dostawcy internetu dla biznesu?

img-responsive

Obecnie mówi się, że każda firma musi mieć stronę internetową, bo bez tego nie odniesie sukcesu, klienci jej nie znajdą i nie będzie można prowadzić działań marketingowych. Niektóre przedsiębiorstwa są wręcz zależne od działania w sieci i to nie tylko sklepy internetowe! Choćby biura rachunkowe, które w jakiś sposób muszą się wymieniać z klientami informacjami, dokumentami i składać za nich deklaracje oraz robić przelewy bazują na dobrym Internecie. Jak wybrać internet dla biznesu, aby być zadowolonym?

Na co zwrócić uwagę?

Najpopularniejszy jest internet światłowodowy. Według danych GUS korzysta z niego aż 95% firm. Jednakże sam rodzaj internetu nie jest jedyną ważną decyzją, którą trzeba podjąć. Bardzo ważny jest dostawca. Najlepiej kierować się renomą firmy i opiniami innych użytkowników, zwłaszcza innych przedsiębiorców.

Oczywiście każdy użytkownik ma inne potrzeby, ale ogólne opinie choćby o obsłudze klienta też dadzą nam obraz czy warto skorzystać z usług tego dostawcy. Warto też sprawdzić dużych dostawców jak i lokalne firmy dostarczające internet. Okazuje się, że ich oferty mogą być skrajnie różne.

Kolejna kwestia to parametry techniczne internetu. Im szybszy, tym lepszy, ale musi być też nielimitowany. Zdarzają się oferty, gdzie pierwsze np. 100 GB na miesiąc jest z zawrotną prędkością, a po przekroczeniu limitu danych internet zwalnia. Na coś takiego żadna firma nie może sobie pozwolić.

Kompleksowa obsługa i pomoc techniczna

Wydawać by się mogło, że internet wystarczy podłączyć, uruchomić komputery na których ma działać i już. Jednak internet dla firm może być wyzwaniem technicznym. Wiele przedsiębiorstw decyduje się nie tylko na internet, ale też wykup serwera, profesjonalny hosting np. w chmurze i inne innowacyjne rozwiązania. Wtedy potrzebna jest konfiguracja sprzętów i powinien to zrobić dostawca takich rozwiązań. Jeśli oferuje to odpłatnie lub w ogóle tego nie robi warto się jeszcze raz zastanowić nad ofertą.

Warto też sprawdzić czy dostawca internetu oferuje całodobową pomoc techniczną, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy coś przestanie działać. Może się okazać, że nagle w firmie został odłączony firm, a podłączone komputery się wyłączyły, a po włączeniu coś nie działa. Wtedy właśnie przyda się taka pomoc techniczna, aby wszystko jeszcze raz i od ręki skonfigurować.

Extel.pl

czym-kierowac-sie-przy-wyborze-dostawcy-internetu-dla-biznesu

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

14 − 5 =