|  | 

Zdrowie i uroda

Domy

Domy – Znalezienie pożytecznego, niezbyt ciężkiego zajęcia, stosownego do kondycji pacjentów, jest najczęściej najważniejszym elementem terapii psychicznej. Czują się potrzebni, mogą wykorzystać swoją edukację i wiedzę praktyczną, mogą uzyskać uznanie i akceptację w grupie.

Na zachodzie od dawna prosperują lokale mieszkalne, które skupiają na przykład w jednym budynku grupę ludzi niepełnosprawnych, upośledzonych umysłowo w tożsamym schorzeniu. Taka grupa osób prowadzi pod opieką profesjonalistów od trenerów, terapeutów, poprzez lekarzy, rehabilitantów, standardowe codzienne życie tak jak w typowym dużym domu. Grupa bardziej sprawna organizuje zakupy, inna przygotowuje posiłki i utrzymuje porządki w kuchni. Jeszcze inni zajmują się utrzymaniem porządku. Najbardziej upośledzeni są pod stałym nadzorem w trakcie terapii zajęciowej, od bardzo prostych ćwiczeń po nieproste czynności.

Częstokroć w pewnych przypadkach upośledzenie, czy inwalidztwo, wyostrza zmysł artystyczny i ci ludzie wykonują prawdziwe dzieła sztuki, które sprzedawane są na aukcjach i zasilają wspólny budżet ośrodków. W wielu wypadkach w takich przypadkach decyduje przypadek, albo tzw. zbieg okoliczności, że ktoś spotka na swej drodze pomocną dłoń i wtedy urzeczywistniają się jego marzenia o mieszkania, o własnym kącie. Ci potrafią także zdarza się, że odwrócić złą passę w swoim życiu i całkowicie skonwertować swój los.

domy

ABOUT THE AUTHOR