|  | 

Budownictwo i aranżacja

Doskonałe okna PCV

Właściwe i regularne pielęgnowanie okien plastikowych pozwala znacznie przedłużyć ich żywotność oraz użyteczność. Każdy element naszego domu, jeśli jest regularnie konserwowany, czyszczony i pielęgnowany, będzie nam przez dłużej służył. Podobnie sytuacja wygląda właśnie z oknami PCV. Ich wysoka jakość i utrzymanie w stanie trwałości oraz solidności znacząco wpływa na utrzymanie ciepła w domu a tym samym na oszczędność dużych sum pieniędzy.

Posiadacze okien plastikowych nie wiedzą jednak często jak właściwie pielęgnować wszystkie ich elementy konstrukcyjne. Nie wystarczy tylko co jakiś czas myć szyby, gdy te będą brudne. Oczywiście zarówno okna PCV jak i drewniane dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych są od razu zabezpieczone przez działaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych jak nadmierne nasłonecznienie, wiatr, wilgoć. W tym celu pokrywa się okna specjalnymi farbami, lakierami i dodatkowymi izolatorami.

Mieszkańcy dużych ośrodków aglomeracyjnych mają dodatkowe utrudnienie w utrzymaniu czystości okien poprzez zewnętrzne zanieczyszczenia. Tak dzieje się w Katowicach, Krakowie, Warszawie czy na przykład w miejscowościach nadmorskich, gdzie występuje duże zasolenie powietrza. Aby właściwie pielęgnować okna należy stosować odpowiednie metody. Na przykład do czyszczenia i pielęgnacji ram okiennych stosuje się specjalne specyfiki, które usuwają brud bez naruszania powłoki okien, czy to plastikowej czy drewnianej. Nie wolno tych samych płynów stosować do czyszczenia ram i framug, co do mycia szyb. Substancje zawarte w płynach do spryskiwania szyb mogą uszkodzić lakier czy powłoki izolacyjne ram.

Do przedłużenia żywotności okien może się przyczynić stosowanie dodatkowych mleczek ochronnych. Należy również pamiętać o konserwacji uszczelek za pomocą specjalnego płynu, oraz okuć z użyciem oliwy. Nie zapominajmy także o bieżącym naprawianiu wszelkich usterek. Małe uszkodzenie zaniedbane i zapomniane może przerodzić się w uszkodzenie niezwykle trudne do naprawy. Jak widać solidna dbałość o pielęgnację okien jest bardzo praktyczna i przynosi wiele profitów na długie lata.

doskonale-okna-pcv

ABOUT THE AUTHOR