|  | 

Handel i usługi

Dostawcy tłumaczeń, tłumacz biuro tłumaczeń

Biorąc udział w tworzeniu internetowego biura tłumaczeń musimy zdawać sobie sprawę z faktu jak odpowiedzialne jest to zadanie. Okres ostatnich kilku lat to gwałtowny wzrost liczby przedsiębiorstw dostarczających usługi tłumaczeniowe dla całej ludności naszego kraju a także Państw ościennych.

Wiele biur tłumaczeń powstało właśnie z chęci szybkiego bogacenia się w myśl zasady „bogaćmy się”. Niestety sprawa nie wydaje się prosta i na pewno prostą nie jest. Tłumaczenia są bardzo odpowiedzialnym zajęciem. Uruchamiając więc własne biuro tłumaczeń musimy zdać sobie sprawę z kilku bardzo ważny kwestii.

Przede wszystkim nie liczmy na szybki i bardzo łatwy zarobek. Najczęściej właściciele firm chcąc bardzo szybko zrekompensować poniesione na tworzenie firmy kosztów poszukują jak najtańszych dostawców usług, oferowanych później do dalszej odsprzedaży. W tym wypadku usługami będą tłumaczenia pod każdą ich postacią.

Dlatego biuro tłumaczeń a ściślej jej właściciel bądź tez właściciele przeprowadzają własne castingi na najtańszych dostawców usług tłumaczeniowych. Więc wybierają takich tłumaczy, którzy oferują najniższe stawki na rynku nie bacząc przy tym czy tłumacz posiada wieloletnie doświadczenie w branży, w jakich dziedzinach porusza się najsprawniej, czy prócz wykształcenia lingwistycznego [które powinno stanowić minimum umiejętności tłumacza] osoba, która deklaruje wykonywanie tłumaczeń posiada także inne ukończone kursy, dodatkowe umiejętności wspomagające proces tłumaczenia?Niestety większość przyszłych pracodawców czy też właściwie współpracowników [ponieważ właściciele agencji i tłumacze powinni współpracować ze sobą] nie zwraca na to uwagi, stawia jeden jedyny warunek, w postaci stawki za tłumaczenia w różnych kombinacjach językowych.

Wiadomym jest fakt, że biuro tłumaczeń ?żyje? dzięki prowizjom jakie pobiera. Przecież przedsiębiorstwa i firmy mogą zwrócić się także bezpośrednio do tłumacza, z prośbą wykonania tłumaczenia ale wybierając biuro tlumaczen liczą na szybkie i przede wszystkim tłumaczenie wysokiej jakości.

Dlatego właściciele biur tłumaczeń powinni kłaść nacisk na jakość przede wszystkim.

Jak sprawdzić czy tłumacz deklarujący współpracę z biurem wykonuje dobre tłumaczenia? Jest co najmniej kilkanaście na to sposobów, które przedstawię później.

dostawcy-tlumaczen-tlumacz-biuro-tlumaczen

ABOUT THE AUTHOR