|  |  | 

Handel i usługi Przemysł i technologie

Druk fleksograficzny

Niezbicie doszło ostatnio do bardzo energicznego progresu technicznego. Jeszcze zgoła niedawno nam nawet nie przychodziły do głowy maszynerie, które są dziś publiczne. Casus ten dotyczy nader przeróżnych aspektów naszego życia.

Progresja nie mogła nie uwzględnić dodatkowo podmiotów, których przedmiotem działania jest druk flexograficzny. Dziś coraz lepsze urządzenia gwarantują kreowanie przednich rezultatów przy stosunkowo niewielkich kosztach drukowania.

Prawdopodobnie nie zdajecie sobie sprawy, jak odróżnia się drukarnia flexograficzna od powszedniej drukarni, proponującej kolorowe czasopisma. Tymczasem jest to na wskroś różna bajka. Druk flexo dotyczy opakowań na butelki oraz etykiet shrink sleeve. Ujmuje znacznym nasyceniem barw i wytrzymałością na zepsucia mechaniczne. Nadto realne jest sytuowanie druku na wypukłych powierzchniach przy równoczesnym umożliwieniu porządnego okrycia.

Aby mieć maksymalne efekty nadruków trzeba stosować kilka głównych reguł. Identycznie jak w sytuacji drukowania na własnym urządzeniu istotny jest model papieru, to tu materią koronną jest stosowny wachlarz materiałów. Druk fleksograficzny można przeprowadzać na różnorodnych obszarach, a zatem jest to strategia niezmiernie wielofunkcyjna i coraz częściej aplikowana.

Gdy chcesz wykonać nadruk flexo powinieneś poszukać doświadczonego wykonawcy. To jest zbyt kosztowna materia, żeby pozwolić sobie na eksperymenty. Można w tym celu użyć wyszukiwarki lub książki telefonicznej. Firm takich nie ma zbyt wiele, ale myślę, że uda ci się odszukać odpowiednią.

druk-fleksograficzny

ABOUT THE AUTHOR