Breaking News
 |  | 

Przemysł i technologie

Drukarstwo wczoraj i dziś

img-responsive

Pojęcie druku znane jest ludzkości już od setek lat, a rozpowszechnione przez Gutenberga do dziś służy niemal wszystkim ludziom na całym globie. Zgodnie z ogólną definicją, druk to proces, w którym dochodzi do odbicia jakiegoś obrazu lub napisu z drukarskiej formy na dane podłoże – może to być papier, materiał, tworzywo sztuczne czy skóra.

Niegdyś znano jedynie bardzo podstawowe i z dzisiejszego punktu widzenia prymitywne techniki druku, jednak po dziś dzień rozwinęło się szereg technologii, które pozwalają na uzyskanie nie tylko większej ilości kopii, ale również wysokiej jakości nadruku. W dzisiejszych czasach stosuje się powszechnie kilka głównych technik, w tym druk offsetowy, sitodruk i oczywiście druk cyfrowy.

Sitodruk

Sitodruk jest już powoli wypierany przez inne techniki, ponieważ jest to już dziś metoda nieco przestarzała technologicznie. Jej stosowanie zupełnie nie opłaca się przy mniejszych ilościach, ponieważ generuje duże koszty w stosunku do wkładu pracy. Ponadto nie pozwala na znakowanie skomplikowanych obrazów, gdyż w tej metodzie każdy kolor farby jest przeciskany przez charakterystyczne sito, co powoduje, że przy jednej sztuce cały proces jest zbyt czasochłonny.

Druk cyfrowy

Druk cyfrowy dla odmiany opłaca się już nawet przy wykonaniu jednej sztuki. Dlatego tak często klienci zgłaszający się z pojedynczą sztuką najchętniej wybierają ten właśnie rodzaj drukowania. Koszulki czy kubki z nadrukiem albo obraz drukowany na płótnie to zazwyczaj pomysł na ciekawy, spersonalizowany prezent, który wywoła uśmiech chyba na każdej twarzy. Dużą popularnością cieszą się firmy, które oferują usługi nadrukowywania np. fotografii na różne materiały, dzięki czemu zdjęcia z wakacji pozostaną zawsze żywe nie tylko we wspomnieniach. Druk cyfrowy zapewnia nie tylko przystępną cenę – jest to może już nie tak młoda, ale na pewno wyspecjalizowana dziedzina w drukarstwie. Stąd pewność, że druk zawsze będzie miał najwyższą jakość i będzie się charakteryzował niemal fotograficzną jakością wykonania z uwzględnieniem przejść tonalnych, gradientów itp.

Trwałość druku

Nadruki na odzieży czy gadżetach charakteryzują się również coraz większą trwałością, a wydrukowany i oprawiony obraz zachowa najwyższą jakość kolorów na bardzo długi czas. Jeśli natomiast nie mamy pewności co do tego, jaki rodzaj materiału i techniki drukarskiej będzie najlepszy w celu realizacji projektu, najlepiej zapytać o opinię ekspertów, a oni na pewno zadbają o jak najlepsze wykonanie i zadowolenie klienta. Jeśli szukasz kogoś takiego, polecam skorzystać z usług firmy:

Drukarniaobrazow.pl

drukarstwo-wczoraj-i-dzis

ABOUT THE AUTHOR