Breaking News
 |  | 

Budownictwo i aranżacja

Elementy sztuki afrykańskiej, które dodadzą klimatu Twojemu mieszkaniu

img-responsive

Afryka i Czarny Ląd od dawna stanowią inspirację przede wszystkim dla projektantów mody, ale także dla designerów i architektów wnętrz. Kultura Afryki jest niezwykle bogata, więc nic dziwnego, że projektanci wnętrz chętnie traktują ją jako natchnienie i czerpią z niej inspiracje. Część z nich, bardzo dosłownie traktuje modę na styl afrykański i chętnie przemieniają całe mieszkania w muzea oraz galerie sztuki afrykańskiej. Są też tacy projektanci, którzy stawiają na wyraziste, niezwykle ciekawe pojedyncze elementy dekoracyjne, dające odrobinę egzotyki afrykańskiej.

10 elementów sztuki afrykańskiej, które idealnie pasują do Twojego mieszkania:

1. maski afrykańskie: są bardzo popularnym i ciekawym, z odrobiną tajemniczości elementem dekoracyjnym mieszkania. Można je kupić w sklepie lub przywieźć z wycieczki. Oryginalne maski afrykańskie nie jest stworzona aby być ozdobą w mieszkaniu, ale wykorzystuje się je w trakcie afrykańskich ceremonii do kontaktów z duchami. Posiadają różną wielkość i przypominają zazwyczaj bożków i szamanów, rzadziej zwierzęta. Maski afrykańskie niosą ze sobą bogatą i głęboką symbolikę. Mogą one być wykonane z drewna, mosiądzu, a także skóry. Niektóre z nich można postawić np. na komodzie czy stoliku a inne zawiesić na ścianie. Stanowią świetny etniczny dodatek do aranżacji wnętrza. Przy odpowiednim ich wyeksponowaniu mogą stanowić główny element dekoracyjny pomieszczenia. Maski afrykańskie można z powodzeniem umieścić w każdym rodzaju pomieszczenia w mieszkaniu.

2. rzeźby afrykańskie: są to wyroby artystyczne, idealne jako dodatek, ozdoba do mieszkania. Wykonuje się je ze szlachetnego, twardego rodzaju drewna oraz z delikatniejszych, jaśniejszych odmian drewna. Jest to niepowtarzalna dekoracja mieszkania, z racji swojej niepowtarzalności. Rzeźby afrykańskie wykonywane są ręcznie.

3. poduszki etniczne: są idealnym dodatkiem wprowadzającym do salony czy sypialni namiastkę afrykańskiego klimatu. Poduszki etniczne bogato zdobione, kolorowe, z motywami zwierząt i nie tylko świetnie ocieplą i ożywią każdą kanapę, fotel oraz łóżko. Z racji, że poduszki etniczne są kolorowe, warto ostrożnie podejść do ilości takich poduszek w pomieszczeniu, aby nie przesadzić.

4. inne etniczne wzory: na kocach, makatkach, dywanach.

5. zwierzęce motywy: charakterystyczne afrykańskie motywy dzikich zwierząt, dżungli, sawanny czy pustyni. Świetnie sprawdzą się akcenty cętek geparda oraz tygrysich pasków.

Świetnie sprawdzą się także wszelkiego rodzaju cenne dla nas:

6. pamiątki z podróży,

7. meble w stylu kolonialnym,

Natchnieniem może być także:

8. Afryka Północna: skomplikowane wzory, ładne czyste kolory sprawiają, że elementy z tego rodzaju grafiką idealnie oddadzą afrykański klimat w mieszkaniu.

9. egzotyczne rośliny,

10. zdjęcia i obrazy.

elementy-sztuki-afrykanskiej-ktore-dodadza-klimatu-twojemu-mieszkaniu

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

2 × three =