|  | 

Handel i usługi

Fachowe pisma poszukiwane

Na rynku prasy można nabyć wiele miesięczników branży budowlanej. Dzięki nim tzw. zwykły Kowalski może znaleźć wiele ciekawych porad, dzięki którym będzie w stanie sam wykonać drobne remonty swojego domu czy mieszkania. Bardzo często znaleźć można w nich także przykładowe aranżacje wnętrz, które można wykorzystać w swoich czterech kątach, albo też porównanie typowych materiałów budowlanych. Brakuje jednak gazet poświęconych zagadnieniom szczegółowym.

Wielu ludzi budując swój dom napotyka na problemy związane właśnie z brakiem wiedzy na dany temat. Przykładem takiego problemowego obszaru są dachy. Najczęściej ich wykonanie zlecane jest firmom dekarskim, jednakże większość z budujących chce się dokładnie dowiedzieć, jakie drewno jest najlepsze na wykonanie więźby dachowej, czy w każdym przypadku konieczne jest kładzenie łat, czy też, jakie są materiały, którymi te dachy można kryć. Wielu szuka także informacji, czy np. lepsze są dachówki ceramiczne, czy też blachodachówki.

Trudno jest znaleźć tak szczegółowe informacje w czasopismach typowo budowlanych. W nich najczęściej prezentowane są jedynie pojedyncze artykuły dotyczącego danego tematu. Zastanowić się, więc należy, czy nie warto założyć kwartalnika, który będzie poświęcony wyłącznie tej dziedzinie, albo też innym tak szczegółowym? Może się okazać, że jest to nisza rynkowa, która w krótkim czasie przyniesie nam zyski.

fachowe-pisma-poszukiwane

ABOUT THE AUTHOR