|  | 

7rc.eu

Fotograf architektury – profesja, czy hobby?

img-responsive

W współczesnych czasach ta dziedzina specjalności fotograficznej stawia jeszcze większe wymagania techniczne i artystyczne przed adeptami tego fachu. Za jednym zamachem może to być pozytywne przy wyborze fotografa do realizacji projektu. Przeglądając internet, możemy wpisać hasło fotografia architektury by ocenić, czy poziom danego fotografa nam odpowiada. Prawdziwy profesjonalista – czyli osoba utrzymująca się z fotografii, wydała już dużo pieniędzy na narzędzia swojej pracy.

Wypada pamiętać, że należyty fotograf na przygotowanie swojego zaplecza fachowego wydaje nieraz powyżej 50 tysięcy złotych. Taka osoba serio myśli o tym sposobie zarobkowania, więc z pewnością ma także potrzebne doświadczenie. Za takim przygotowaniem idzie oczywiście też dość znacząca zapłata za usługi, lecz ten wydatek nie będzie wyrzucony w błoto, a zadanie zostanie zrealizowane jak należy. Fotograf architektury, to nie jest wyłącznie profesja. Solidny fachowiec, specjalizujący się w tej fotografii jest również artystą. Taka osoba potrafi przekazać pierwiastek sztuki w swoje zdjęcia. Czy to będzie plener opuszczonej fabryki, wnętrze nowoczesnego budynku biurowego  czy reportaż z kościoła – to da się czuć po klimacie zdjęć.

Szczególna grupa ludzi chcących stać się dobrymi fotografami, to osoby pewne swoich umiejętności. Dobrze też wiedzą, że oddając zdjęcia klientowi, muszą one być najwyższej klasy. W przeciwnym razie bowiem nie dostaną polecenia i ich aktywność na rynku fotograficznym przejdzie do przeszłości. Żeby stać się fotografikiem zawodowym w ogóle, trzeba spełniać parę warunków. Przede wszystkim powinno się mierzyć siły na zamiary.

Wypada bowiem posiadać wiedzę, że wprawna fotografia, wymaga umiejętności technicznych. Fotografik musi być wyposażonym w umiejętności wprawnej obsługi technicznej aparatu. Wbrew pozorom, porządnej klasy aparat fotograficzny nie wykona zdjęć samodzielnie. Z tej racji ważne jest doświadczenie zawodowe. Fotografia w trudnych warunkach jest sprawdzianem kwalifikacyj fotografa. Warto więc zapoznać się wcześniej z portfolio fotografa, alby uniknąć niepotrzebnych i bolesnych sytuacji.  Zdjęcia architektoniczne nie powstają przypadkowo. Fotografia to jest ta sfera sztuki, w którą powinno się inwestować pieniądze, nader dużo czasu i mnóstwo zaangażowania własnego.

W tym miejscu chciałbym zaprosić do zapoznania się z: http://www.piotrpiatek.com/fotografia-architektury-nieruchomosci/

fotograf-slubny-profesja-czy-hobby

ABOUT THE AUTHOR