|  | 

Gastronomia i hotelarstwo

Francuska kuchnia

Znaczna liczba osób wyjeżdża z Polski, aby przeżyć swoje wymarzone wakacje. Do Polski natomiast ściągają tłumy turystów, którzy mają tutaj krewnych. Nie jest to jednak wyłączny powód przez który wiele regionów państwa nadbałtyckiego jest obleganych przez rzesze ludzi. Przede wszystkim tu jest taniej, niż w zachodnich krajach UE, czy też w Ameryce itd.

Po drugie posiadamy mnóstwo słynnych na cały świat zabytków, np.: Wawel. Inną atrakcją są niesamowite góry, które co rok ściągają aktywnych urlopowiczów z bogatych krajów: Amerykanów, Francuzów lub Niemców. Niewątpliwą atrakcją, która obecnie dość często jest dostrzegana przez turystów, jest gastronomia, przeróżne puby, bary oraz oczywiście, na coraz wyższym poziomie, polska restauracja. Kraków jest nietuzinkowym miastem, gdzie wszystko musi być na najwyższym poziomie, ponieważ jest on nieustannie oceniany.

Właśnie dlatego tamtejsze punkty gastronomiczne są zachwycające zarówno pod względem estetycznym jak i kulinarnym. Nie spotkamy już tam przeciętnych pubów czy restauracji, ponieważ zagraniczni turyści, którzy są bardzo wymagający wymuszają wysoki standard. Słabe lokale nie miałyby najzwyczajniej w świecie klientów.

Tak to wygląda w miastach, które liczą na dochody z turystki. My Polacy, nie powinniśmy mieć żadnych obiekcji, bowiem wszyscy chcą mieszkać w zadbanym kraju. Dobrze jest zatem przed podjęciem wakacyjnych decyzji, przemyśleć, czy nie lepiej by było poznać polskie zabytki kultury. Dlatego na przykład, że są ludzie, którzy nie były nigdy w Zakopanem lub w Krakowie.

francuska-kuchnia

ABOUT THE AUTHOR