|  | 

Różne

Garnitur uszyty na miarę

W pewnych środowiskach zawodowych obowiązuje określony kod ubierania się, którego należy bezwzględnie przestrzegać. Jest to szczególnie widoczne w modzie męskiej, gdzie na przykład w zawodzie prawnika, doradcy finansowego, księgowego czy po prostu pracownika biura, bezwzględnym obowiązkiem jest noszenie garnituru.

Wydawałoby się, że mężczyźni mają łatwiej jeśli chodzi o elegancki strój do pracy. Wystarczy kupić garnitur na miarę Kraków, może dwa czy trzy i chodzić w nich na zmianę bez szczególnej dbałości o detale ubioru. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że kupno dobrze skrojonego i porządnego garnituru męskiego jest niezwykle trudnym zadaniem. Nie wystarczy iść do pierwszego lepszego sklepu czy salonu mody ślubnej i skorzystać z atrakcyjnej wyprzedaży. Sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana, niż się nam to wydaje. Otóż zakup dobrze skrojonego garnituru to zadanie dla prawdziwego profesjonalisty, jednak każdy może się go podjąć.

Garnitury męskie mogą być modne i drogie, ale po prostu źle leżeć i być niewygodne. Powinniśmy wybrać taki model, w którym będziemy czuli się wygodnie. Przecież ma to być strój do pracy, w którym spędzimy długie godziny. Warto wybrać jakiś uniwersalny krój o stonowanej barwie, ekstrawaganckie eksperymenty raczej się nie sprawdzają w biurze czy kancelarii. Jeśli nie potrafimy się odnaleźć w setkach modeli oferowanych przez sklepy, wówczas warto się zastanowić nad kupnem garnituru szytego na miarę.

Pracownie krawieckie

Odwiedzenie pracowni krawieckiej na pewno będzie opłacalną inwestycją. Krawiec dokładnie pobierze szczegółowe miary naszego ciała, by idealnie dopasować garnitur do określonej sylwetki. Wówczas otrzymamy strój, w którym będziemy czuć się jak w drugiej skórze. Co więcej, w pracowni krawieckiej dobierzemy fason i tkaninę, które najbardziej nam odpowiadają. W sklepach często zdarza się, że garnitur męski ma dobry fason, ale tkaninę beznadziejną, bądź na odwrót. Garnitur szyty na miarę spełni wszystkie nasze oczekiwania. Pamiętać bowiem należy, że dobrze skrojony garnitur to wizytówka w każdej pracy.

garnitur-uszyty-na-miare

ABOUT THE AUTHOR