|  |  | 

7rc.eu Zdrowie i uroda

Ile można wydać na masaż relaksacyjny?

img-responsive

Największą popularnością w gabinetach masażu cieszy się od lat niezmiennie masaż relaksacyjny. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż żyjemy w świecie, w którym bezustannie jesteśmy narażeni na oddziaływanie stresu. W codziennym życiu na każdym kroku napotykamy sytuacje, które mogą działać bardzo niekorzystnie na nasze zdrowie psychiczne. Dlatego też staramy się radzić sobie ze stresem i w miarę możliwości zredukować jego poziom w naszym życiu.

Niestety picie herbatek uspokajających i sporadyczne ćwiczenie jogi mogą nie przynieść oczekiwanych skutków. Okazuje się, że najbardziej skuteczny jest właśnie masaż relaksacyjny. Istnieją różne jego odmiany, które kładą nacisk na różne efekty jego stosowania. Najbardziej popularny jest klasyczny masaż relaksacyjny, które jest formą terapii mentalnej i cielesnej, wykorzystującej wpływ energii mechanicznej i kinetycznej na tkanki naszego ciała. W efekcie redukuje się napięcie mięśniowe organizmu i znacznie zwiększa jego odporność na negatywne czynniki otaczającego środowiska. Bardzo popularny jest również masaż ajurwedyjski, który jest techniką medycyny naturalnej i wiąże się z kontrolą przepływu energii w ciele.

Tutaj łączy się klasyczny masaż relaksacyjny z akupresurą, czyli uciskaniem odpowiednich receptorów nerwowych na ciele odpowiedzialnych za wytwarzanie energii. Efektem jest uzyskanie fizycznej i psychicznej równowagi oraz wyciszenie ducha. Hinduski masaż głowy, szyi i karku jest dość nietypowy, ale skierowany jest dla osób, które ze względu na duży stres odczuwają napięcie i ból właśnie w tych okolicach ciała. Jest to wspaniały relaks i odprężenie. Istnieją jeszcze inne ciekawe techniki masażu relaksacyjnego takie jak masaż dla kobiet w ciąży, masaż czekoladą, gorącymi kamieniami, czy masaże z zastosowaniem olejków, muzyki, kadzideł. Wszystkie te metody mają doprowadzić do maksymalnego zrelaksowania naszego ciała i umysłu, by w efekcie zredukować nadmierny stres towarzyszący nam w codziennym życiu.

ile-mozna-wydac-na-masaz-relaksacyjny

ABOUT THE AUTHOR