|  | 

7rc.eu

Innowacyjne gabinety masażu

img-responsive

Masaż jest doskonałą techniką relaksu i odprężenia się po całym dniu ciężkiej i stresującej pracy. Ostatnio bardziej popularne stają się innowacyjne techniki masażu oraz prowadzenie gabinetów masażu wykorzystujących oryginalne elementy, na przykład z kultury orientalnej. Jednym z takich bardzo niekonwencjonalnych, ale skutecznych technik jest masaż tajski, który nie przypomina zupełnie klasycznych zabiegów leczniczych czy relaksacyjnych. Innowacyjna jest zwłaszcza technika jego wykonania, gdyż odbywa się na podłodze na specjalnej macie, bez rozbierania, przez luźne i delikatne ubranie.

Orientalny gabinet masażu jest niezwykle innowacyjny. Masażysta wykorzystuje wiele różnorodnych technik, które polegają na rytmicznym uciskaniu różnymi częściami ciała jak dłonie, kciuki, nadgarstki, kolana czy łokcie. Uciskane są określone punkty ciała, które stymulują kanały energetyczne. Podczas zabiegu zaczyna się od stóp i podąża przez kolejne części ciała aż do głowy. Prócz tego osoba poddawana masażowi często zmienia pozycje, pooddawana jest jodzie i technikom rozciągania. Dzięki temu mięśnie ciała stają się rozciągnięte a przez to rozluźnione.

Czasami masaż tajski może przynosić ból, ale później prowadzi on do całkowitego odprężenia i redukcji zmęczenia ciała. Celem wykonywania takiego masażu jest przywrócenie harmonii ciała poprzez pobudzanie właściwego krążenia krwi, energii organizmu, poprzez relaks i odprężenie przynosi ukojenie umysłu i uspokojenie. Jak sama nazwa wskazuje, technika masażu pochodzi z Tajlandii, jednak przez wieku uległ zmianom pod wpływem kultury indyjskiej i chińskiej, które dodały do niego elementy jogi i indywidualizacji każdego zabiegu.

Popularność tej techniki wynika w dużej mierze z jej niekonwencjonalności, jak również z tego, że wpływa ona na całościowy relaks zarówno ciała jak i duszy. Gdy organizm jest harmonijnie odprężony, wówczas nerwy są ukojone a stres się zmniejsza. Dlatego też masaż tajski jest stosowany przez osoby głęboko zestresowane i zmęczone, które żyją w ciągłym biegu, ale potrzebują chwili odpoczynku i odnowy ciała.

Chaiyo - Tradycyjny tajski masaż

innowacyjne-gabinety-masazu

ABOUT THE AUTHOR