|  | 

Różne

Inżynieria biomedyczna

Zostać inżynierem nie jest łatwo. Trzeba przejść przez 5 lat studiów aby otrzymać dyplom. Szczególnie trudno jest na Akademii Górniczo-Hutniczej. Jest tam kierunek inżynieria biomedyczna, po którego ukończeniu absolwenci mogą zajmować się projektowaniem i produkcją sprzętu medycznego.

W akademii inżynierów szkoli się osoby z odpowiednimi predyspozycjami do tego. Egzaminy wstępne nie są proste, więc przyjmują tam tylko naprawdę zdolne osoby. By produkować sprzęt medyczny taki jak chodziki, czy wózki inwalidzkie należy pilnie się uczyć. Od inżynierów takiego pokroju zależeć będzie zdrowie osób, które będą posługiwać się tymi przyrządami rehabilitacyjnymi. Ważne jest, aby ucząc się na inżyniera mieć na uwadze od samego początku sprawy ergonomii. Jest to bardzo ważne jeżeli chcemy konstruować dobre urządzenia medyczne.

Kończąc inżynierię biomedyczną absolwenci nastawieni są, że bez problemu znajdą pracę. Prawda jest taka, że tylko tych, którzy ukończyli studia z wyróżnieniem dopuści się do projektowania sprzętu medycznego. Nie jest łatwo zaprojektować chodzik w taki sposób, aby nie szkodził osobom z niego korzystających. Na rehabilitację ma wpływ wiele czynników, z których najważniejszym jest odpowiednie obciążenie. Ustawienie pod złym kątem aluminiowych rurek chodzika, może wpływać na zwiększenie ciężaru na kręgosłupie oraz stawach. Dodatkowo należy dbać o to, aby chodzik był niewywrotny.

Dla wszystkich tych, którym nie uda się ukończyć studiów z wyróżnieniem zostaje praca inżynier. Agencje rekrutacyjne chętnie przyjmują CV od absolwentów inżynierii biomedycznej, gdyż są to zwykle ludzie zdolni, gotowi do pracy w każdym zakresie. Znają się oni doskonale na chemii, fizyce, ale także na elektronice i programowaniu. Można spokojnie powiedzieć o nich, że są ludźmi renesansu naszych czasów.

AGH generalnie specjalizuje się w szkoleniu inżynierów, dla których żadna praca nie będzie straszna. Absolwenci nie mogą bać się nowych wyzwań. Ważne jest, aby mieli świadomość, że są inżynierami i samo to już powinno ich motywować do dodatkowej pracy.

inzynieria-biomedyczna

ABOUT THE AUTHOR