|  | 

Różne

Istota rozwoju osobistego

Jeśli jesteś szefem dużej firmy i masz problem z komunikacją z pracownikami, oraz nawiązywaniem odpowiednich relacji interpersonalnych, powinieneś coś z tym zrobić. Oczywiście łatwo powiedzieć, trudniej zrealizować. Na szczęście w Polsce na szerokę skalę działa wiele ośrodków i stowarzyszeń prowadzących specjalne warsztaty rozwoju osobistego, które mają na celu poprawić jakość naszego życia, również w aspekcie zawodowym. Centra szkoleniowe NLP, czyli neurolingwistycznego programowania, są najpopularniejszą formą przeprowadzania warsztatów rozwoju osobistego. W swych treningach wykorzystują oni teorię psychologii praktycznej, która opiera się na założeniu, że ludzkim umysłem kierują programy determinowane przez proste reguły lingwistyczne, behawioralne oraz neurologiczne.

Dzięki integracji tych trzech dziedzin oraz wielu innych teorii naukowych z zakresu psychologii, NLP umożliwia poznanie struktur kierujących procesami myślenia oraz ludzkim działaniem. Podczas warsztatów rozwoju osobistego pierwszym etapem jest poznanie samego siebie, to znaczy analiza programów wewnętrznych, które kierują naszymi reakcjami i uczuciami. Jest to szczególnie ważne właśnie w przypadku szefów dużych firm, którzy by skutecznie działać muszą być świadomi zasad kierujących ich umysłami. Następnie po dokonaniu owej analizy przechodzi się do części właściwej warsztatów, czyli treningów rozwoju osobistego, które opierają się na bardzo prostych, ale niezwykle skutecznych technikach oraz ćwiczeniach.

Specjalni trenerzy NLP wprowadzają techniki, których powinniśmy używać, aby efektywnie działać w życiu i poprawić jego jakość. Dzięki temu będziemy mogli kierować własnymi emocjami, jak również rozumieć działania innych. Warsztaty rozwoju osobistego dla szefów firm są tak specjalnie profilowane by dostosować techniki treningowe do specyfiki zawodu w stresie, z dużą ilością ludzi. Są to bardzo skuteczne techniki, co może potwierdzić każda osoba, która skorzystała kiedyś z pomocy treningów NLP. Jest to klucz do sukcesu i lepszego życia.

istota-rozwoju-osobistego

ABOUT THE AUTHOR