|  | 

Budownictwo i aranżacja

Jak montować schody metalowe

W branży budowlanej coraz bardziej popularne stają się schody metalowe, gdyż znajdują one szerokie zastosowanie zarówno na zewnątrz budynków, jak i we wnętrzu. Niegdyś metalowe konstrukcje były postrzegane jako mniej solidne, prowizoryczne, wykonywane w miejscach, gdzie liczą się tańsze koszty i szybkość budowy. Obecnie jest to myślenie błędne i po prostu niezgodne z prawdą.

Metalowe konstrukcje schodów mogą być równie solidne i wytrzymałe jak te betonowe, tradycyjnie wykonywane w budynkach. Okazuje się, że czasem to właśnie schody Katowice są bardziej praktyczne i solidne. Wynika to z kilku powodów i czynników wpływających zasadniczo na popularność metalowych schodów w branży budowlanej. Przede wszystkim metalowe konstrukcje schodów wykonywane są w znacznie krótszym czasie, niż ich odpowiedniki drewniane, czy betonowe.

Nie oznacza to, że sąmniej trwałe. Po prostu technika obróbki metalu i łączenia elementów schodów odbywa się szybciej i jest łatwiejsza, przez co możemy sobie szybciej pozwolić na instalację schodów i ich natychmiastowe użytkowanie. Jeśli decydujemy się na schody betonowe, to należy odczekać pewien czas aż beton zwiąże się trwale i będzie odporny na zniszczenia. W przypadku metalu nie ma tego problemu, po zainstalowaniu schodów są one od razu dostępne do użytkowania. Poza tym mają one wiele dodatkowych właściwości, które wpływają na ich atrakcyjność w branży. Ognioodporność sprawia, że schody metalowe były stosowane do wykonywania dróg przeciwpożarowych zewnętrznych i wewnętrznych. Dzisiaj ta właściwość wpływa na wykorzystanie metalowych schodów w budynkach użyteczności publicznej, w których bezpieczeństwo jest bardzo ważne.

Co więcej, stopnie schodów metalowych są antypoślizgowe, a wiec nie musimy się martwić, że przewrócimy się na śliskiej powierzchni. Po względem estetycznym są one również atrakcyjne, gdyż ostatnimi czasy panuje moda na styl industrialny i wykorzystanie surowych konstrukcji metalowych. W świetle powyższych zalet, całkowicie zrozumiały jest fakt stale wzrastającej popularności schodów metalowych.

jak-montowac-schody-metalowe

ABOUT THE AUTHOR