Breaking News
 |  | 

Zdrowie i uroda

Jak prawidłowo ćwiczyć mięśnie Kegla?

img-responsive

Mięśnie Kegla to zbiór mięśni łonowych i guzicznych. Zdecydowanie częściej kojarzone są z kobietami, jednak mężczyźni również je posiadają. Musimy jednak wiedzieć, że nietrzymanie moczu, a także wiele innych dolegliwości po porodzie związanych z niewyćwiczonymi mięśniami łonowymi przytrafia się właśnie kobietom. Jak prawidłowo ćwiczyć mięśnie Kegla, żeby pozbyć się tych przykrych dolegliwości? W tym artykule, wyjaśniamy największe wątpliwości.

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?

Kiedy chcemy, aby nigdy nie było u nas problemów związanych z nietrzymaniem moczu, to warto dowiedzieć się, jak prawidłowo ćwiczyć mięśnie Kegla. Tym bardziej, że możemy to robić przy wykonywaniu codziennych czynności. Wszystkie ćwiczenia polegają na napinaniu dna miednicy, jednak w taki sposób, aby mięśnie brzucha i pośladków były nadal luźne. Zadanie więc z pozoru wydaje się łatwe, ale w rzeczywistości musimy się tej czynności nauczyć. Aby zobaczyć pierwsze efekty, musimy wykonywać ćwiczenia nie tylko prawidłowo, ale też regularnie. Kiedy nie do końca radzimy sobie z ćwiczeniami samodzielnie, to możemy zakupić w tym celu akcesoria, które nam to zadanie ułatwią.

Kiedy nie należy ćwiczyć mięśni Kegla?

Wiele osób ćwiczy mięśnie Kegla wtedy, kiedy w toalecie oddają mocz. Jednak nie jest to dobry pomysł. Choć zatrzymując strumień moczu, dokładnie widzimy jak działają nasze mięśnie, to niestety wstrzymywanie moczu może powodować wiele infekcji. Warto zatem zrezygnować z tego przyzwyczajenia i odłożyć trening mięśni Kegla na inny czas.

Nie wstrzymywać oddechu w czasie ćwiczeń mięśni Kegla

Wiele osób pomaga sobie w wykonywaniu ćwiczeń mięśni dna miednicy, wstrzymując oddech. Nie powinniśmy tego robić, bo jest to nie tylko niebezpieczne, ale także sprawia, że to właśnie przez zatrzymywanie oddechu nie jesteśmy w stanie ćwiczyć tak długo, jakbyśmy tego chcieli. Warto więc wziąć pod uwagę wszystkie te wskazówki i nauczyć się dokładnie napinać mięśnie Kegla na nich się skupiając. Ważne, aby przy ćwiczeniach nie skupiać się na mięśniach brzucha i pośladków – aby prawidłowo wykonać trening mięśni Kegla, muszą one pozostać rozluźnione.

jak-prawidlowo-cwiczyc-miesnie-kegla

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

eight + 7 =