|  | 

Transport i motoryzacja

Jak rozsądnie kupować w komisie samochodowym?

Kupno używanych samochodów zawsze wiąże się z dużym ryzykiem. Komis samochodowy, miejsce, gdzie przeważnie nabywany samochody z drugiej ręki, to miejsce o dwóch twarzach. Z jednej strony możemy liczyć na duży upust finansowy, prawdziwą samochodową perełkę za naprawdę nieduże pieniądze.

Z drugiej jednak strony, komis samochodowy to chodząca pułapka, nie wiadomo, kiedy niecny sprzedawca będzie chciał nas oszukać i wcisnąć nam niesprawny lub przeceniony samochód. Warto więc być czujnym na wszelkie sztuczki perswazyjne i manipulacje sprzedawcy komisu samochodowego, gdyż są to specjaliści wyszkoleni w swoim fachu, zdeterminowani na sprzedaż produktu za wszelką cenę. Komis samochodowy jest biznesem, który nie zapewnia żadnej gwarancji bezpieczeństwa i uczciwości. Jak każde inne przedsiębiorstwo, komis jest nastawiony na zysk z wykorzystaniem wszystkich dostępnych chwytów.

Nawet tych nieuczciwych. Dlatego przed dokonaniem kupna używanego samochodu w komisie samochodowym, należy zasięgnąć wszelkich dostępnych informacji, jakie znajdziemy na temat miejsca sprzedaży, oraz samochodu, który nas interesuje. Ponadto pomocna jest wizyta na stacji kontroli pojazdów w celu potwierdzenia sprawności pojazdu.

Przegląd stanu technicznego pozwoli nam uzyskać informacje o prawdziwości informacji udzielonych przez sprzedawcę, a ponadto będzie gwarancją bezpieczeństwa. Komis samochodowy to dobre miejsce na kupno samochodu po okazyjnej cenie, jednak należy pamiętać o niebezpieczeństwach z nich wynikających i o zachowaniu zasady ograniczonego zaufania.

jak-rozsadnie-kupowac-w-komisie-samochodowym

ABOUT THE AUTHOR