Breaking News
 |  | 

Gastronomia i hotelarstwo

Jak uzyskać idealną kawę?

img-responsive

Jak uzyskać idealną kawę? To pytanie zadają sobie amatorzy kawy na całym świecie. Warto wiedzieć jakich zasad należy się trzymać, aby otrzymać przepyszną kawę.

Jakich zaparzyć idealną kawę?

Według ekspertów najważniejsza jest temperatura parzenia kawy, która powinna wynosić mniej więcej 90 stopni Celsjusza. Jest to bardzo ważne, ponieważ zbyt gorąca woda może wywołać gorzki smak napoju. Dzieje się tak, ponieważ spalają się w ten sposób olejki eteryczne. Zbyt niska temperatura może spowodować, że wywar będzie miał kwaśny smak i będzie znacząco rozwodniony i bezwonny.

Kawa idealna wymaga odpowiedniego ekspresu, w którym będzie można ustawić odpowiednią temperaturę wody. Osoby chcące spróbować dobrej kawy w zaciszu swojego domu, mogą wypożyczyć profesjonalny ekspres do kawy. Taka usługa daje możliwość spróbowania swoich sił jako barista i co najważniejsze jest to okazja do poznania smaku pysznej kawy. Takie rozwiązanie jest coraz częściej spotykane nie tylko w kawiarniach, ale też w różnego rodzaju firmach. Wynajmując profesjonalny ekspres do kawy, można wiele zyskać – od sporych oszczędności, przez sprzęt najwyższej jakości, aż po regularne serwisowanie przez specjalistów.

Kawa z ekspresu

Dysponując profesjonalnym ekspresem do kawy, nasze możliwości są o wiele większe. Najpopularniejszym rodzajem napoju na bazie kawy jest espresso. Co ciekawe w przypadku tego napoju, należy trzymać się odpowiednich proporcji. Zaleca się użycie około 8 g kawy i 25 ml wody. Dzięki temu tworzy się idealnie skondensowany napój. Moc kawy uwalnia się, a na powierzchni naparu pojawia się charakterystyczna pianka.

Kawa typu espresso, serwowana jest w niewielkich szklaneczkach, ponieważ porcja nie jest duża, a także w ten sposób można wydobyć więcej smaku. Co ciekawe, w kraju pochodzenia, czyli we Włoszech, zawsze do espresso serwuje się wodę, po to, aby móc przepłukać kubki smakowe. Warto trzymać się tej zasady również w domu.

Kawa z kawiarki

Alternatywą dla ekspresu do kawy w zaciszu domowym może być kawiarka. Jest to proste urządzenie, dzięki któremu można przygotować kawę w kilka minut. Kawiarka działa w bardzo prosty sposób. Wlewa się do niej wodę, która znajduje się w podstawie czajniczka. Podgrzewa się ona, przepływając pod ciśnieniem przez sitko, w którym znajduje się kawa. Gotowy napój trafia do górnej części, z której może być przelewany do filiżanek czy kubków.

jak-uzyskac-idealna-kawe

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

two × five =