|  | 

Różne

Jak wybrać dobrą antenę CB?

CB-radio jest w dzisiejszych czasach bardzo powszechnie wykorzystywane przez wielu kierowców. Tego typu urządzenie stanowi bardzo dużą pomoc drogową, gdyż dzięki niemu możemy się dowiedzieć o wypadkach samochodowych, radach, patrolach policyjnych czy nawet drodze dotarcia do celu. Na zestaw CB składa się radio, mikrofon i oczywiście antena. Wydaje się, że to właśnie antena jest kluczem do nawiązanie dobrej łączności z kanałem radiowym i określoną częstotliwością.

Zapewne niejednokrotnie widzieliście na samochodach dużo większe, grubsze anteny CB Kraków. Są to właśnie anteny CB radia, które w całym zestawie mają bardzo duże znaczenie. Wielu specjalistów wypowiada się na temat rodzajów, konstrukcji, montażu czy zasięgu anten. Duży wybór dostępny na rynku sprawia, że mamy szeroką ofertę różnorodnych anten. Okazuje się, że zastosowanie odpowiedniej anteny ma wpływ na jakość i odległość połączenia, dźwięk. Wiele innych czynników ma również wpływ na jakość sygnału. Są to na przykład miejsce i sposób montażu, zestrojenie anteny z radiem czy czynniki zewnętrzne, na które jednak nie mamy wpływu. Aby dobrać odpowiednią antenę należy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Jednym z czynników wpływających na jakość sygnału jest długość anteny. Im dłuższa antena, tym lepszy sygnał CB-Radia. Dzieje się tak, ponieważ długa antena ma lepszy dostęp do sygnału.

Jednak wiąże się to z pewnymi ograniczeniami, takimi jak opór powietrza, możliwość opadnięcia na dach, tworzenie zagrożenia dla ruchu drogowego. Wybierając właściwą długość anteny należy wybrać kompromis pomiędzy jakością, rozmiarami a praktycznością. Równie ważna jest solidność wykonania i montażu anteny. Musi ona być trwałą i solidna by być odporną na działanie czynników zewnętrznych czy możliwość uszkodzenia.

Aby CB-Radio dobrze działało, antena musi po prostu dobrze trzymać się podstawy. Wykonanie z porządnych, dobrej jakości materiałów pozwala dłużej i efektywniej korzystać z funkcji anteny. Pamiętajmy, że na działanie zestawu CB-Radia wpływa mają wszystkie jego elementy, a przede wszystkim właśnie antena.

jak-wybrac-dobra-antene-cb

ABOUT THE AUTHOR