Breaking News
 |  | 

Zdrowie i uroda

Jak wygląda odwyk alkoholowy?

img-responsive

Nie ma chyba gorszej rzeczy, niż patrzenie na bliską osobę, która cierpi. Jeśli ta bliska osoba cierpi na własne życzenie, patrzy się na to podwójnie ciężko. Uzależnienie od alkoholu to pułapka, w którą wpada się często na własne życzenie. Zaczyna się niewinnie, od lampki wina „na dobre trawienie”. Jednak kiedy sytuacja wymyka się spod kontroli i wpada się w uzależnienie, nie ma lepszej drogi do wyjścia z nałogu niż odwyk alkoholowy.

Jak przebiega odwyk alkoholika?

Droga do pokonania alkoholizmu jest długa i kręta. Każdej osobie pomóc może tak naprawdę coś innego. Niektórym wystarczy terapia zbiorowa, inni wolą zapisać się na odwyk alkoholowy w zamkniętym ośrodku. Najważniejsze jest to, aby osoba, która chce podjąć leczenie alkoholizmu, była świadoma tej decyzji i naprawdę chciała to zrobić – dla bliskich, ale przede wszystkim dla samego siebie. Taki odwyk polega na serii zabiegów – zarówno tych stricte medycznych, jak i psychoterapeutycznych – które mają na celu wzbudzeniu w pacjencie chęci przemiany i wzbudzeniu w nim wiary w to, że jest w stanie on tę przemianę przejść.

Dlaczego warto skorzystać z usług ośrodka odwykowego?

Nie ulega wątpliwości, że leczenie alkoholizmu przynosi najlepsze skutki w zakładzie zamkniętym – tak pokazują statystyki. Patrząc na to zupełnie obiektywnie, w warunkach zamkniętych, na pewno łatwiej jest poradzić sobie z pokusą, nie ma przecież na terenie ośrodka trunków, którymi można się upoić w chwilach słabości. W prywatnych ośrodkach alkoholik otoczony jest także indywidualnym podejściem, co zwiększa szanse na wyjście z nałogu. Dodatkowo, odwyk wspierany jest wówczas środkami chemicznymi, farmakologicznymi, które ułatwiają odtrucie organizmu. Po ukończeniu terapii pozostaje się w kontakcie ze specjalistami z ośrodka, co pomaga odnaleźć się w nowej rzeczywistości i nie ulec pokusie sięgnięcia po alkohol w chwilach zwątpienia. Takie wsparcie jest nieocenione dla osób uzależnionych, szczególnie dla tych, którzy zostali sami, bez bliskich i przyjaciół.

jak-wyglada-odwyk-alkoholowy

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

nine − 3 =