|  |  |  | 

Budownictwo i aranżacja Handel i usługi Przemysł i technologie

Jakie firmy zajmują się produkcją pomp ciepła?

Na rynku polskim wiele firm zajmujących się produkcją i instalacją różnorodnych systemów grzewczych, wykonuje też w ramach swej oferty ogrzewania oparte na działaniu pompy ciepła. Jest to ostatnio bardzo popularna forma ogrzewania, gdyż w stosunku do elektrycznego czy gazowego odpowiednika okazuje się znacznie tańsza. Firmy produkujące pompy dozujące oraz cieplne, lub sprowadzające je zza granicy i oferujące systemy grzewcze oparte na ich działaniu, odnoszą prawdziwy sukces i zdobywają coraz większą popularność. Jednak czym tak naprawdę jest pompa cieplna i jak ona działa? Niewiele osób jeszcze ma tego świadomość. Otóż jest to urządzenie, które mówić prostymi słowami, ma za zadanie podniesienie temperatury niższej na wyższą, czyli ogrzanie na przykład pomieszczeń.

Systemy ogrzewania oparte na działaniu pomp ciepła stosuje się w różnego rodzaju budynkach. Czynnikiem roboczym wykorzystywanym w ich pracy jest gaz, który pod wpływem odpowiedniej temperatury i ciśnienia skrapla się. W efekcie jest uzyskiwane ciepło, które jest pobierane z tak zwanego dolnego źródła cieplnego, którym może być zbiornik wodny, rura z wodą zakopana pod ziemię, ale także powietrze atmosferyczne. Źródła ciepła mogą znajdować się zarówno pod jak i na powierzchni ziemi.

Następnie ciepło jest przekazywane do górnych odbiorników czyli zwykłych grzejników bądź systemów ogrzewania podłogowego, to znaczy specjalnych kabli grzewczych. Warto wspomnieć, że duża popularność pomp ciepła wśród producentów systemów ogrzewania oraz ostatnio użytkowników nowoczesnych budynków jest związana z faktem tanich kosztów eksploatacji. Instalacje oparte na działaniu pomp są droższe, jednak w stosunku do kosztów użytkowania wyrównuje się to po pewnym czasie z podobnymi instalacjami elektrycznymi czy gazowymi.

Systemy grzewcze oparte na pompach ciepła są również bardzo bezpieczne i ekologiczne, dlatego ich popularność na runku polskim stale rośnie. Producenci zajmujący się tą branżą przemysłu grzewczego zdobywają coraz większe uznanie i budują swoją pozycję na rynku

jakie-firmy-zajmuja-sie-produkcja-pomp-ciepla

ABOUT THE AUTHOR