Breaking News
 |  | 

Budownictwo i aranżacja

Kamień ozdobny – 4 pomysły na zastosowanie

img-responsive

W ostatnich latach w architekturze, architekturze wnętrz i krajobrazu zauważalny jest trend powrotu do natury. Bardzo popularne jest drewno, ale wiele osób interesuje się również kamieniem. Dowiedz się, gdzie w domu czy ogrodzie możesz zastosować kamień ozdobny zgodnie z obecnymi trendami.

1. Wykończenie ścian

Pprzy użyciu kamienia możesz wykończyć wnętrze swojego domu, a także elewację. Na rynku istnieje szeroki wachlarz różnych kamieni do wyboru, a także gotowe kamienne płytki czy cegiełki w najrozmaitszych wzorach. Możesz dobrać do swojego domu i gustu nie tylko rodzaj i kolor kamienia, ale także masz możliwość stworzenia przeróżnych indywidualnych aranżacji, np. wyłożyć kamieniem tylko część ściany czy jedynie miejsce dokoła kominka. Dodatkowo styl i kolor kamienia możesz dopasować do reszty swoich pomieszczeń. Kamień nada im niepowtarzalnego charakteru, a jego niewątpliwą zaletą jest także to, że pasuje zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i tradycyjnych.

2. Taras lub schody

Elementy te da się wykonać właśnie z kamienia. Możesz być pewny, że twoi goście zachwycą się tarasem wyłożonym nieregularnie wyciętymi płytami z kamienia ozdobnego, a przy tym konstrukcja taka zachowa trwałość na lata – i to bez specjalnych sposobów czyszczenia czy konserwacji!

Reklama - Podolski Kruszywa

3. Tworzenie nawierzchni

Znakomitą i bardziej gustowną alternatywą dla popularnej kostki brukowej będzie stworzenie ścieżek w twoim ogrodzie z kamienia. Zależnie od preferencji, możesz wybrać na przykład płytki kamienne, łupki, otoczaki, żwir czy kamienie polne. Takie ścieżki wyglądają dużo naturalniej i znakomicie wpasują się w każdy styl ogrodu.

4. Wypełnienie

By nadać swojemu ogrodowi czy tarasowi niepowtarzalnego, nowoczesnego, a jednocześnie minimalistycznego i niewymuszonego stylu, możesz zastosować kamień jako wypełnienie dużych donic z roślinami. Donice takie mają kształt metalowej konstrukcji ze ścianami w postaci swoistej siatki. Możesz popuścić wodze fantazji i stworzyć nawet całe ogrodzenie czy murek w takim stylu!

kamien-ozdobny-4-pomysly-na-zastosowanie

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

6 − 5 =