|  | 

Przemysł i technologie

Karanie spamerów

Internet jest idealnym obszarem do prowadzenia interesów. Informacja jeszcze prędzej dochodzi do zainteresowanych odbiorców, reklama w necie może być całkiem tania i bardzo skuteczna. Dobra firma nigdy nie rezygnuje z marketingu w sieci. Kampania reklamowa w sieci to głównie panele na witrynach Web i wiadomości komercyjne wysyłane bezpośrednio do posiadaczy poczty elektronicznej.

Dużo opini rodzi e-mail marketing. To co jest wspaniałe dla nadawców, jest udręką dla użytkowników poczty.Spam to około 90 procent wiadomości, które dochodzą do naszych skrzynek, a nasz kraj jest na szóstym miejscu wśród generatorów spamu.

Odbiorcy Internetu przestaną być bezbronni wobec niezamówionych listów, co zapychają konta e-mailowe. Za niezamawianą korespondencje należy zapłacić do 100 tysięcy zł.Ministerstwo Infrastruktury planuje ograniczyć ten proceder, dodająć zmiany w prawie telekomunikacyjnym. Wniosek przewiduje, że utworzona będzie specjalna instytucja, czyli spam-box, gdzie będzie można zgłaszać spamerów.

Przepisy stanowią, że spam to już dowolna niezamawiana wiadomość komercyjna. Przed rozesłaniem emaila z reklamą marketer ma wcześniej uzyskać zgodę od adresata na odbiór e-maila.

Według nowego polskiego prawa, nadawcy mają być ukarani karą pieniężną. Planowana kara za wysyłkę niechcianych wiadomości lub SMS wyniesie 100 złotych. W masowych sytuacjach wysyłający i zarabiający na tym zapłacą o wiele więcej, bo nawet stu tysięcy zł.

karanie-spamerow

ABOUT THE AUTHOR