|  | 

Handel i usługi

Karty płatnicze

Kilka lat temu, kiedy świat finansów zaczynał ugruntowywać swoją pozycję na rynku, stanie w niekończących się bankowych kolejkach było czymś naturalnym i powszednim. Przypuszczalnie wynikało to z faktu, że w danej miejscowości był jeden bank? Mieszkańcy byli od niego uzależnieni. Jednak w chwili, kiedy na rynek zaczęły wkraczać inne rodzaje banków, ludzie stanęli przed wyborem.

O zostaniu petentem danego banku stanowiła wówczas uprzejma i fachowa załoga, brak kolejek, asysta w założeniu konta oraz wkraczające stopniowo techniczne udogodnienia, typu karty płatnicze czy bankomaty, z których można dokonywać wypłat pieniędzy bez czekania na otworzenie banku. Okazał się to strzał w dziesiątkę, gdyż bankowych petentów zaczęło przybywać, zmniejszyło się niezadowolenie z obsługi.

Dodatkowym ulepszeniem stał się fakt, że karty płatnicze pozwolono wykorzystywać do robienia zakupów, wystarczyło jedynie przepuścić kartę przez terminal, czyli specjalny przyrząd przy okienku sklepu, wcisnąć na nim kod PIN i wtenczas następowała płatność za towary w koszyku. Karty płatnicze używane są współcześnie na szeroką skalę. Nie musimy się więc martwić, że w portfelu nie mamy pieniędzy.

Na dzień dzisiejszy wiele banków oferuje karty płatnicze na świetnych warunkach.

karty-platnicze

ABOUT THE AUTHOR