Breaking News
 |  | 

Ślub i wesle

Kiedy najlepiej rozpocząć planowanie wesela?

img-responsive

W końcu doczekałaś się, aby Twój partner klęknął na jedno kolano i z pięknym diamentowym pierścionkiem poprosił, abyś została z nim do końca życia. Euforia, wielka radość i.. panika. Bo od czego zacząć, gdy chcesz zorganizować wesele w pałacu? Bez dobrego planu i odpowiedniego czasu wiele nie zdziałasz.

Choć wesela są organizowane praktycznie każdego dnia, to nie jest to zbyt proste zadanie. Nie bez powodu powstały firmy, które w całości zajmują się organizacją i aranżacją przyjęć weselnych. Jednakże ich usługi do tanich nie należą, a biorąc pod uwagę koszty związane z wynajęciem sali, sukni ślubnej i innymi elementami, okaże się, że lepiej zrobić to samemu.

„Z moim mężem mieliśmy ograniczone koszty na ślub. Jednak chcieliśmy by nasze wesele w pałacu było zapamiętane przez całą rodzinę, jak i stanowiło pamiątkę na całe życie. Dlatego zdecydowałam się samodzielnie je zorganizować. Nie było to zbyt proste, ale z dobrym planem i z rocznym wyprzedzeniem dałam chyba radę” – przekonuje Anna.

Wesele w pałacu najczęściej jest organizowane w soboty i to w miesiącach, w których występuje litera „r” – ma to zwiastować szczęście. Jednak i tutaj powstają pewne ograniczenia, bo mało kto marzy o ślubie w grudniu czy marcu, jest wtedy zimno, szaro i nie do końca przyjemnie. Dlatego jeżeli marzycie o ślubie w miesiącach takich jak czerwiec, sierpień czy wrzesień, lepiej zarezerwować miejsce z dużym wyprzedzeniem, bo po prostu kurczą się terminy. Dopiero gdy zarezerwujesz wesele w pałacu, zacznij szukać kościoła, w którym dojdzie do całej ceremonii. Tutaj sprawa jest mniej skomplikowana, ponieważ ślub trwa zaledwie godzinę, dlatego w jednym kościele w wybraną sobotę miesiąca letniego z literą „r” w nazwie może być nawet kilka ceremonii połączenia dwóch osób w związek małżeński.

Prawdę mówiąc zawsze największy problem sprawia dyspozycyjność sali. Dlatego jeżeli marzysz by Twoje wesele w pałacu było realne, lepiej rezerwować miejsce z bardzo dużym wyprzedzeniem, a całą resztę dostosować już pod ten termin. Cała reszta już pójdzie z górki – wybór sukni, garnituru, orkiestry weselnej czy dań i tortu. To tak naprawdę bardzo przyjemne elementy, które możesz wybierać już w wolnym czasie i bez stresu.

Zapraszam także do zapoznania się z artykułem:

Weselne trendy w 2017.

kiedy-najlepiej-rozpoczac-planowanie-wesela

ABOUT THE AUTHOR