|  | 

Budownictwo i aranżacja

Kominki – Warszawa – co wybrać?

Kominki kiedyś… kominki dziś w domach w Warszawie

W ostatnim czasie w Warszawie i okolicznych miastach satelitach buduje się bardzo dużo nowych domów, remontuje starych domów, nie brak również nowych apartamentowców. Ich mieszańcy to zazwyczaj zapracowani ludzie kupujący te nieruchomości na kredyt. Zazwyczaj większość ludzi zadłuża się dość mocno na swój wymarzony dom i chce go jak najszybciej spłacić. Koszt budowy domu z klasycznym kominkiem powiększa koszt inwestycji – kominek jak sama nazwa wskazuje musi mieć podłączenie do komina – dodatkowo koszt samego kominka nie jest niestety niski.

Obsługa kominków

Każdy kominek wymaga obsługi. Rozpalenie kominka to nie raz dobrych parę minut. Do tego musimy przynieść drewno… do którego zimą często jest zasypana śniegiem droga, trzeba ubrać ciepłą kufajkę… zmienić buty… ubranie całkowicie inne niż to w którym siedzimy w pracy i całkiem inne niż to które jest w domu. Do tego przy dokładaniu do klasycznego kominka często pobrudzimy podłogę… trzeba sprzątać… dochodzimy do momentu w którym po paru dniach obsługi kominka całkowicie z niego rezygnujemy – po co nam urządzenie którego obsługa zajmuje nam cały wolny czas! Taki kominek w dużym mieście dzisiaj zwyczajnie nie ma sensu!

Kominki na biopaliwo

Dla takich właśnie zapracowanych ludzi stworzono kominki na biopaliwo – taki kominek nie wymaga tak czasochłonnej obsługi a do tego rozpala się szybko, można go szybko zgasić (gdy np. pracujemy jako lekarz chirurg odpalimy klasyczny kominek i dostaniemy wezwanie na operacje klasyczny kominek nadal się pali…) a do tego: efekt wizualny powstały podczas spalania biopaliwa w biokominki jest znacznie ładniejszy niż w klasycznym kominku. Reasumując: klasyczny kominek na drewno w nowoczesnym mieście takim jak nie wątpliwie jest Warszawa to niestety przeżytek. Nie mniej jednak jeśli chcemy mieć w domu urządzenie które da nam w ładny sposób trochę ciepła zakupy biokominek.

Gdzie kupić?Wybór sklepów z kominkami – tymi tradycyjnymi – jak i kominkami na biopaliwo jest dość duży. Nie mniej jednak prawie zawsze okazuje się że o wiele taniej wychodzi zamówić kominek z Internetu. Kominki i Warszawa to jednak „para” wyrazów która lubi się wyjątkowo bardzo. To właśnie tu istnieją firmy które robią naprawdę dobre biokominki i klasyczne kominki. Najlepiej znaleźć firmę która zajmuje się handlem biokominkami ale nie tylko takimi gotowym – jeśli mamy duże wymagania szukajmy firmy która potrafi także projektować biokominki – po zakupie z pewnością będziemy zadowoleni i to dużo bardziej niż z klasycznego kominka.

kominki-warszawa-co-wybrac

ABOUT THE AUTHOR