Breaking News
 |  | 

Budownictwo i aranżacja

Kora sosnowa – idealny materiał na ściółkę w ogrodzie

img-responsive

Podczas prac ogrodniczych niejednokrotnie stajemy przed koniecznością stworzenia dla niektórych gatunków roślin specyficznego podłoża, żeby zapewnić im dobre warunki do rozwoju. Jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów nadających się na stworzenie ściółki w ogrodzie jest kora sosnowa. Dowiedz się, czym cechuje się kora sosnowa, jak wykorzystać ją w ogrodzie i gdzie można ją zakupić.

Właściwości kory sosnowej

Kora sosnowa jest odpadem powstającym w procesie obróbki drewna, jednak z uwagi na swoje specyficzne cechy jest powszechnie wykorzystywana w ogrodnictwie. Przede wszystkim charakteryzuje się świetnymi właściwościami izolującymi oraz odżywczymi, a jej rozkład trwa najdłużej w porównaniu do innych dostępnych w sprzedaży rodzajów kory ogrodowej, dzięki czemu nie wymaga częstego uzupełniania. Ściółka z kory sosnowej zabezpiecza rośliny przed wysychaniem, działaniem zimna i nadmiernych upałów.

Zastosowanie kory sosnowej w ogrodnictwie

Kora sosnowa znajduje wiele różnych zastosowań w ogrodnictwie. Wykorzystuje się ją przede wszystkim do ściółkowania iglaków, drzewek owocowych, krzewów ozdobnych i rabat kwiatowych. Chroni ona przed nadmierną utratą wody i zapobiega wzrostowi chwastów, ponieważ nie przepuszcza światła i uniemożliwia młodym roślinom przebicie się na powierzchnię. W zależności od stopnia zmielenia możemy wykorzystać do różnorodnych aranżacji – zasadniczo grubo zmielona, będzie bardziej pasować jako ściółka do drzew i krzewów, a drobna nada się na rabatki kwiatowe. Dostępna jest również kora sosnowa barwiona na różne kolory, co umożliwia tworzenie jeszcze bardziej różnorodnych aranżacji.

Kora sosnowa Wrocław – gdzie można ją dostać

Jeśli interesuje nas kora sosnowa we Wrocławiu i okolicach, przejrzyjmy oferty sklepów ogrodniczych i składów drewna znajdujących się w pobliżu. W wypadku, kiedy potrzebujemy dużych ilości kory, dobrze jest zamówić ją z transportem. Warto również zapoznać się z opiniami na forach ogrodniczych dotyczącymi jakości kory od różnych dostawców.

kora-sosnowa-idealny-material-na-sciolke-w-ogrodzie

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

seven − 5 =