|  | 

Zdrowie i uroda

Kosmetyki naturalne i zdrowie

Skóra jest naszym największym organem. Pełni ona wiele zadań w organizmie. Łącznie z tak zwanymi przydatkami skóry, którymi są paznokcie i włosy tworzy większość tkanki widocznej na zewnątrz, będąc jednym z głównych atrybutów urody. Dbałość o skórę to dbałość o nasze zdrowie i urodę.

Mydła naturalne, organiczne szampony czy makijaż mineralny to kosmetyki w pełni bezpieczne dla skóry, które nie wysuszaną, nie wywołują podrażnień i nie wprowadzają niebezpiecznych substancji do krwiobiegu. Lecz mają często lecznicze właściwości. Są przy tym co najmniej tak skuteczne jak kosmetyki syntetyczne.

Nowe technologie pozwalają produkować kosmetyki naturalne do wszystkich zastosowań. Właściwie każdy kosmetyk konwencjonalny ma swój naturalny zamiennik. Niezależnie czy pragniemy zadbać się o higienę, podkreślić urodę, czy poprawić kondycje skóry lub włosów, szeroki wybór produktów naturalnych pozwoli nam znaleźć produkt dostosowany do naszych potrzeb.

Jedną z głównych zalet kosmetyków naturalnych jest prostota ich produkcji. Wiele z nich możemy zrobić samemu w domu. Inne artykuły, mające właściwości pielęgnacyjne, często już posiadamy w domu, choćby mleko czy ogórki.

Żywność, którą konsumujemy oraz kosmetyki pielęgnacyjne, których używamy w znacznym stopniu wpływają na nasz wygląd, czyli także na nasze włosy i paznokcie. Niestety faktem jest, że nasze jedzenie tak jak i kosmetyki są pełne konserwantów, toksyn a nawet trucizn. Używa się ich by przedłużyć ich zdatność do użytku i przysporzyć koncernom kosmetycznym większych dochodów. W celu pozostania zdrowym konsumentem musimy dokonywać świadomych wyborów stosując kosmetyki naturalne i mineralne.

kosmetyki-naturalne-i-zdrowie

ABOUT THE AUTHOR