Breaking News
 |  | 

Budownictwo i aranżacja

Koszt budowy domu z gotowych elementów

img-responsive

Z roku na rok coraz więcej osób postanawia wybudować swój własny domek jednorodzinny. Nic w tym dziwnego, ponieważ koszty mieszkania w bloku przewyższają już te, jakie wiążą się z zamieszkaniem w domu wolnostojącym. Ponadto ceny mieszkań często dorównują cenom zakupu domku jednorodzinnego. Własna działka, spokój i cisza najczęściej przemawiają za tym, żeby zdecydować się na budowę własnego wolnostojącego domu.

Koszt budowy domu z gotowych elementów – co powinniśmy na ten temat wiedzieć?

Budując dom mamy naprawdę wiele możliwości wyboru surowca. Najczęściej stosowane są gotowe prefabrykaty, ponieważ tego typu domki jednorodzinne się bardzo szybko stawia, są one także stosunkowo tanie.

Wręcz idealnym rozwiązaniem dla niecierpliwych osób jest dom modułowy, który stawiany jest już z uprzednio stworzonych materiałów. Warto jest się tym tematem zainteresować, ponieważ bez wątpienia jest to przyszłość polskiego budownictwa.

Ile kosztuje wybudowanie domu modułowego?

Jak łatwo można się domyślić – wszystko zależy od tego, jaki mamy projekt domku jednorodzinnego. Średnio jest to cena około 1600 złotych za metr kwadratowy. Nie można zapomnieć w tym miejscu o tym, że oprócz samych gotowych części, należy tutaj także doliczyć koszt zrobienia fundamentów. Można łatwo wywnioskować, że cena budowy domu modułowego nie różni się znacznie od domku, który budowany jest metodą tradycyjną.

Budowa domu modułowego niesie za sobą szereg korzyści. Pierwszą i chyba najważniejszą jest to, że tego typu rozwiązanie jest niesamowicie szybkie. Poszczególne części służące do budowy domu mają bardzo dobrą izolacyjność cieplną. Wbrew pozorom nie są one tworzone na ”chińskich taśmach”, w związku z czym mogą się poszczycić bardzo dobrą jakością, nieprzemakalnością oraz możliwością zamontowania ich na skarpach albo w terenie podmokłym.

Jeżeli w ogóle nie znamy się na tym temacie, powinniśmy poradzić się kogoś, kto mógłby nam pomóc. Warto jest wiedzieć o domach z gotowych elementów, ponieważ jest to bez wątpienia przyszłość polskiego budownictwa. Na zachodzie oraz w Stanach Zjednoczonych tego typu domki modułowe to już codzienność. Tam się bardzo dobrze przyjęły.

koszt-budowy-domu-z-gotowych-elementow

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

one + 7 =