Breaking News
 |  | 

Zdrowie i uroda

Kursy dla położnych, które warto zrobić w 2020

img-responsive

Rozwój medycyny w dzisiejszych czasach postępuje niezwykle szybko. Pracując w tej branży, z pewnością zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest pozostawanie na bieżąco z najnowszymi odkryciami, które mogą znacznie polepszyć funkcjonowanie naszych pacjentów. W poniższym artykule przedstawimy kursy dla położnych, które z pewnością warto odbyć w roku 2020.

Wiele kobiet po przebytej ciąży oraz porodzie boryka się z problemem nietrzymania moczu. Jest to wstydliwy kłopot, który może znacznie dawać się we znaki w codziennym funkcjonowaniu. Spora część świeżo upieczonych matek zmaga się również z rozstępem mięśni prostych brzucha, który może być niezwykle dokuczliwy. Aby pacjentki mogły na nowo w pełni cieszyć się własnym ciałem, niezbędne jest nauczenie ich, jak prawidłowo wykonywać trening mięśni dna miednicy. Mięśnie te, bowiem są odpowiedzialne za wszelkie niedogodności, na które mogą natknąć się młode mamy. Kurs BeBo sprawi, że jego uczestnicy posiądą niezbędną wiedzę, nie tylko dotyczącą sfery praktycznej, czyli wykonywania ćwiczeń, ale również poznają wszelkie teoretyczne podstawy funkcjonowania mięśni miednicy. Po odbytym kursie, każdy jego uczestnik będzie przygotowany do holistycznej pomocy pacjentom. Kurs BeBo zagwarantuje odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie w pomocy zarówno kobietom, jak i mężczyznom po zabiegach urologicznych, cierpiących na nietrzymanie gazów oraz stolca, a także kobietom z obniżeniem narządów. Idealnie przygotuje on również w zakresie edukacji pacjentek dotyczącej przygotowania mięśni do porodu, by przebiegł on sprawnie i jak najmniej boleśnie.

Kolejnym kursem, który warto zrobić jest kurs dotyczący edukacji oraz wspierania kobiet w okresie laktacji. Nawet jeżeli posiadamy już certyfikaty kursów o tematyce laktacyjnej, warto co jakiś czas wyszkolić się w najnowszych metodach oraz technikach.

Ostatnią propozycją jest kurs dotyczący opieki nad kobietą z cukrzycą w okresie okołoporodowym. W obecnych czasach cukrzyca ciążowa jest coraz częstszą diagnozą i nie można jej bagatelizować.

kursy-dla-poloznych-ktore-warto-zrobic-w-2020

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

two × two =