|  | 

Różne

Moja mama i ja-odzież dla niemowląt

Jak wygląda sprawa tradycyjnych kolorów ubranek dla chłopców i dziewczynek? Patrząc na bogatą ofertę sklepów ubrania dla małych dzieci w dalszym ciągu są niebieskie dla chłopców i różowe dla dziewczynek. Są w Polsce regiony, gdzie kolory są na odwrót. U dzieci starszych podział kolorystyczny zaciera się zupełnie i zależy już tylko od wyobraźni projektanta.

Staraj się tak ubierać swoje dziecko, aby się nie przegrzewało. Małe dzieci nie posiadają w pełni sprawnego mechanizmu termoregulacji, więc o przegrzanie, czy wychłodzenie bardzo łatwo. Ubranka dziecięce powinny być zakładane warstwami, tak aby na spacerze możliwa była regulacja w zależności od zmieniających się warunków zewnętrznych.

Ubranka dla dzieci powinny być produkowane z tkanin przyjaznych dziecięcej skórze. Jest to w 100% konieczne w przypadku bielizny, bezpośrednio stykającej się ciałkiem dziecka. Warstwy zewnętrzne (kombinezony, kurtki) trudno sobie wyobrazić bez tworzyw syntetycznych ze względu na ich bardzo przydatne właściwości fizyczne.

Małym dzieciom jest dokładnie wszystko jedno w jakich barwach będą występowały, dla nich najważniejszą jest swoboda ruchów. Ubranka dla małych dzieci koniecznie muszą im to zagwarantować. Odpowiadając na pytanie ładne, czy wygodne, jeżeli mamy wybór pojedynczy zakreślamy wygodne.

Nawet markowe ubranka dla dzieci przed pierwszym włożeniem trzeba wyprać, aby nie podrażnić wrażliwej dziecięcej skórki. Po pierwszym, jak i po następnych praniach zwróć uwagę, czy to co zostało wyjęte z pralki jest bezpieczne dla Twojego niemowlęcia. Wystrzępione tasiemki, naderwane guziczki, czy inne ozdoby są nieakceptowalne.

Moja mama i ja to łódzka firma specjalizująca się w obrocie artykułami dla dzieci. Staramy się zaspokajać najbardziej wyrafinowane gusta, stawiając przy tym ergonomię i gatunek proponowanej odzieży. Ubranka muszą być komfortowe dla dzieci (do noszenia) i rodziców (do obsługi).

moja-mama-i-ja-odziez-dla-niemowlat

ABOUT THE AUTHOR