|  | 

Handel i usługi

Na czym polega pozycjonowanie?

Masa ludzi nie zdaje sobie sprawy czym jest w obecnej chwili pozycjonowanie. Dawniej było to rzucanie linkami na masę z każdego możliwego miejsca. I faktycznie taki system był skuteczny ? kto wygeneruje więcej linków przychodzących, wygrywa. Obecnie w sieci istnieje podział na strony wartościowe i bezwartościowe, bezpiecznie oraz niebezpieczne. Wyszukiwarki biorą to pod uwagę w czasie analizy linków przychodzących do witryny.

Kiedyś nie istniało coś takiego jak ciemne miejsca sieci. Teraz są to farmy linków, strony o charakterze erotycznym. Na całe szczęście Google i inne wyszukiwarki nauczyły się odróżniać wartościowe strony od tych całkowicie pozbawionych sensu. Obecnie strona, aby miała wartość dla wyszukiwarki musi posiadać dużo treści o zbliżonej tematyce. Nie może mieć ogromnej ilości linków wychodzących, zwłaszcza na początku swojego istnienia.

Tworzenie zaplecz – esencja pozycjonowania

Pozycjonowanie w dużej mierze opiera się właśnie na tworzeniu stron internetowych, które są zbliżone tematycznie do pozycjonowanego serwisu. Poprzez budowę tzw. zaplecza stwarzamy pozory, że nasza strona główna jest wartościowa. Wytłumaczenie jest dość logiczne ? jeżeli wiarygodne źródła wskazują na coś, to to coś też musi być wiarygodne. Właśnie w ten sposób działa pozycjonowanie.

Nieodłącznym elementem pozycjonowania jest optymalizacja. Polega ona na przystosowaniu strony tak, aby była jak najbardziej przyjazna wyszukiwarkom internetowym. Na blogu dla webmasterów Google napisane jest wyraźnie, że aby podwyższyć swoją pozycję w wyszukiwarkach, należy zmieniać swoją stronę tak długo, aż da to efekt. To jest właśnie optymalizacja. Poprzez odpowiednie oznaczenie strony nagłówkami oraz odpowiednie linkowanie wewnętrzne możemy znacznie polepszyć pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

Bardzo przydatne do pozycjonowania są narzędzia dla webmasterów Google. Jest to oprogramowanie działające online, które ma wiele przydatnych funkcji. Dzięki niemu możemy analizować efekty pozycjonowania strony, a także dodawać mapę strony, by przyspieszyć indeksowanie witryny. Z narzędziem dla webmasterów pozycjonowanie i optymalizacja kraków staje się znacznie łatwiejsze do zorganizowania.

na-czym-polega-pozycjonowanie

ABOUT THE AUTHOR