|  |  | 

7rc.eu Zdrowie i uroda

Naczyniowa cera problemem wielu kobiet

Naczyniowa cera jest problemem wielu osób, szczególnie zaś kobiet, które są wrażliwe na różne zmiany skórne. Na szczęście możemy poradzić sobie z tym problemem, poprzez przeprowadzenie bardzo bezpiecznego i nieinwazyjnego zabiegu laserowego zamykania naczynek.

Wystarczy udać się do dobrego gabinetu kosmetycznego, by poddać się profesjonalnemu zabiegowi, który znacznie poprawi nasz wygląd. Podobna metoda jest również stosowana w wielu klinikach medycyny estetycznej. Polega on na tym, że obszar, gdzie powstają pajączki zostaje naświetlany specjalnymi głowicami. Na czym polega zabieg?

Emitują one światło lasera, które przenika przez skórę do naczyń krwionośnych i jest absorbowane przez hemoglobinę. Podgrzana hemoglobina prowadzi do wysychania tkanek i skurczenia naczyń, które zostają zamykane na stałe. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny. Przeprowadza się go bardzo szybko, w kilkanaście minut. Czasami konieczne jest powtórzenie zabiegu zamykania naczynek w serii rozłożonej w czasie. Wszystko jest indywidualnie uwarunkowane, w zależności od wielkości i głębokości zmian naczyniowych.

Przed poddaniem się zabiegowi konieczne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu z lekarzem, albo kosmetologiem. Wówczas możemy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania, które uniemożliwiają nam skorzystanie z laserowego zamykania naczynek. Warto o tym pamiętać, by później nie powstały żadne efekty uboczne. Należy jednak podkreślić, że zamykanie naczynek za pomocą lasera jest zabiegiem doraźnym, to znaczy działa na rozszerzone naczynia krwionośne. Zabieg nie uchroni nas od predyspozycji do zmian naczyniowych, gdyż często jest to uwarunkowane genetycznie. Zawsze możemy przyjmować suplementy diety, bądź dbać o swoją wrażliwą cerę, by zmniejszyć skłonność do powstawania podobnych zmian. Jednak zabieg laserowego zamykania naczynek również jest bardzo praktyczny i pomocny, zwłaszcza jeśli pajączki na twarzy, czy na nogach wyglądają nieestetycznie i spędzają nam sen z powiek, kiedy latem chcemy wyjść w kostiumie na plażę.

naczyniowa-cera-problemem-wielu-kobiet

ABOUT THE AUTHOR