|  | 

Transport i motoryzacja

Najlepsze opony

Nie zawsze opona uznawana w corocznych testach za najlepszą jest naprawdę najlepsza, ma to miejsce dlatego iż testom najczęściej podlega jeden wybrany rozmiar opony, tak więc nie zawsze test opony o rozmiarze 195/60/15 oznacza że opona tego samego producenta o rozmiarze 215/50/16 będzie równie dobra.

Razem ze zmianą dowolnego z wymiarów opony zmieniają się również mocno parametry trakcyjne całego koła, dlatego przy wyborze opon zawsze kieruje się zdrowym rozsądkiem nie traktując wyników testów firm oponiarskich jak wyroczni.

Zimowo jesienna niepogoda jest już poza nami, trzeba przygotować się do następnej zmiany ogumienia, to bardzo dobry moment do tego aby zastanowić się nad tym jak dobrać opony do naszego samochodu, testy testami, lecz nie zawsze obiektywne, powinniśmy kierować się również prestiżem firmy oponiarskiej.

Im większy dana opona ma indeks prędkości tym bardziej wygodnie i pewnie będziemy poruszali się po drodze, to prawda znana każdemu kto choć troszeczkę interesuje się motoryzacją, od bardzo dawna kupuję tylko opony wzmocnione XL z indeksem prędkości W czyli do 270 km/h ponieważ dają mi one względną pewność bezpieczeństwa na jezdni niezależnie od szybkości z jaką się przemieszczam. o tym jak dobrać odpowiednie opony wie z pewnością każda firma, która wynajmuje busy.

Opony a motoryzacja

Każdy kto choć troszkę interesuje się motoryzacją zdaje sobie sprawę z ogromnych różnic między różnego rodzaju pojazdami. Każde auto ma własną charakterystykę drogową, w związku z tym opona wspaniale sprawdzająca się w aucie marki M nie zawsze tak samo będzie się sprawdzała w samochodzie marki B, przy zakupie opony należy brać pod rozwagę także prestiż marki, oraz indeks szybkości.

najlepsze-opony

ABOUT THE AUTHOR